Wpis z mikrobloga

@Blahblahaa: Bułka, mięso, ser, bekon, sosy, przyprawy, dodatki. Nic nie ma darmo. Mój szwagier miał swojego foodtrucka "zanim to było modne" i początkowo sprzedawał burgery właśnie po 20 zł, ceny składników rosły a on nie mógł sobie pozwolić na podnoszenie cen bo już przy 20 ludzie grymasili, że za drugo. Po trzech latach zamknął #!$%@? budę bo przestało się kalkulować. A burgery robił na prawdę pierwszorzędne ( ͡° ʖ̯
@Blahblahaa: Nie wiem, ale mnie to boli, bo uwielbiam burgery (,)
Przykład głupi McDonald`s (wiem z prawdziwymi burgerami ma to nie wiele wspólnego) ale za taką zagranicą przeciętny Jon za minimalną wypłatę jest sobie w stanie kupić około 8 chesseburgerów, a w Polsce 3 xD
Nie mówiąc już o miejscach lokalnych czy też barach gdzie za w #!$%@? #!$%@? burgera zapłacisz te 15$, a w takiej Polsce
@Blahblahaa: Taki gigant jak MCD przy praktycznie wszystkich swoich produktach za burgera #!$%@? jakości bierze 4.50 żeby na tym zarobić, a sprzedaje ich miliony dziennie.

Serio myślisz, że zrobił byś interes robiąc i sprzedając burgery najniższej jakości po 6 zł? Gdzie byś je sprzedawał i kto by je od Ciebie miał kupować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@robertx: czemu najnizszej jakosci? a myslsiz ze te za 20 zl to jaka jakosc prezentuja? u mnie w pizzerii zrobili burgery pzoal sie boze wlasnie za 2 dychy, meiso suche jak wior, zwykle mielone 6 zl/kg, zwykla bulka kupna pewnie kolo 60gr max, troche salaty lodowej, majonez, sos bbq. co to za jakosc?
@Blahblahaa: #!$%@?. Ale policz sobie wszystko tak na spokojnie jakie masz koszty na start jak byś chciał te burgery serio zacząć robić i z tego żyć. Sprzęt zgodny z hccp i żeby sanepid się nie #!$%@?ł lekko 15k. ZUS 1500 na miesiąc. Od swoich 4 zł zarobku odliczyć musisz VAT i dochodowy. A jeszcze wynajem lokalu w którym będziesz te burgery robił + składniki.

Żeby tylko zarobić na koszty musiałbyś codziennie