Wpis z mikrobloga

  • 0
@bi-tek o jakich problemach ze stabilnością piszesz?

Jest błąd w zasilaniu, który sprawia, że trzeba używać zasilacza. Ładowarka do telefonu nie ogarnie.
Tego nie poprawią w tej wersji, bo to problem sprzętowy.

Na początku grzały się dość mocno, ale radiator + wentylator pomaga. Został wypuszczony też nowy firmware, który sprawia, że się mniej
  • Odpowiedz
  • 0
@bi-tek to nie jest stabilność działania raspberry ¯_(ツ)_/¯

To o czym piszesz wynika z tego, że raspbian dla pi4 bazuje na Debianie 10, którego premiera była tydzień po premierze raspberry.

Odnośnie KODI się nie wypowiem, bo nie używam.
  • Odpowiedz
@pollo9: Jeszcze inaczej trio Pi4 + raspbian + software. Ogólnie ten start dla Pi4 z tego co patrzyłem jak ludzie chcieli przesiadać się na nowsza płytkę nie za dobrze im wychodził zaraz po premierze.
  • Odpowiedz
  • 0
@bi-tek właśnie przez to, że system był świeżynką i jak to zawsze nowe wersje - zawierał zmiany. Oprogramowanie, które mieli na starszych płytkach było przystosowane do starszego systemu. Stąd problemy.
Sama płytka działa dobrze.
Ja korzystam raczej z podstawowych rzeczy systemowych, więc się nie wypowiem co do oprogramowania innych firmach.
Pakiety typu openvpn, FTP itd. działają dobrze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bi-tek: Sporo rzeczy. Głównie działają jako terminale dostępowe do wewnętrznego systemu i powoli zbieramy dane wydajności maszyn/czas pracy itp. Ogólnie pojęte Factory 4/ e-fabryka. Ostatnim projektem który wdrażamy od stycznia jest liczenia czasu pracowników i kontroli wejść/wyjść na firmie za pomocą sterowania kołowrotów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bi-tek: Jest to kłopotliwe ale mamy alerty i przygotowane gotowe obrazy. Także przestój maliny to góra godzina. Powoli zbieram się za postawienie serwera tftp i bootowanie malin z sieci, testy powoli robię ale niestety brak czasu.
  • Odpowiedz
@bi-tek: osmc jeszcze nie ma na rpi4, libreELEC jest. Samo kodi nie wiem. Powoli migruje się z rpi3 na 4kę na dokerach, ale to zajmuj mi trochę czasu. Do kodi jeszcze nie doszedłem. Awaryjność kart SD pewnie na tym samym poziomie, tutaj raczej nic się nie zminiło. Ja mam system na ssdku dla pewności. Boot idzie z karty a potem juz ssd.
  • Odpowiedz