Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
kutva... znów mam internet prędkości modemu w #linux #opensuse po Wi-Fi, kabel zapierdziela z full speedem... nic nie grzebałem, wpa_supplicant nietykalny, (wersja 2.6) - nie wiem czy to wina karty od #broadcom, ale czas wypier...lić za przeproszeniem do g...o o zainstalować jak biały człowiek coś #atherosa albo #intel

jakieś sugestie? od razu mówię sama sieć Wi-Fi jest sprawna, smarkfony działają wyborowo, laptop 0,5m od routera dostaje ping rzędu 140 i więcej ms, prędkość od 0,04 do 0,40Mb/s... oszaleć idzie...

#pytanie
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lychguard: @Mecenaso: czy może być to kwestia problemów z samą karta? bo następnego dnia zanim zdążyłem zrobić zalecane rozwiązania, internet nagle zaczął lecieć ok 4Mb/s - sam się zepsuł i naprawił?(wczoraj ok 7-9Mb/s pokazywał speedtest) mam jeszcze jedną fifi z tym samym chipem więc swap powinien przejść bez problemu...

ew. może lepiej zainstalować własnościowy sterownik broadcom-wl ?
@hiperchimera: własnościowe stery na pewno lepsze ale przy problemach ciężej zdiagnozować. Ja i tak będę obstawiał przy tym, że najtańszy intel (jeśli chodzi o sieciówki) jest dużo pewniejszym wyborem niż każdy inny chip (atheros, broadcom, ralink itp.)