Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: Dzisiaj licealista, jutro student, po jutrze pracownik który hasła zapisuje na kartce i przykleja do monitora
  • Odpowiedz
@support: @Speedy: @Ciemny7: To nie rok 2007, zeby zakładać fora dyskusyjne xD Przecież to skrajnie niepraktyczne rozwiązanie - trzeba codziennie wchodzić, by sprawdzić czy coś nowego się nie pojawiło.
Najbardziej optymalna opcja to założenie maila roku i ustawienie przekierowania wiadomości przychodzących na maile prywatne każdego z grupy, wtedy automatycznie każdy dostanie powiadomienie...

Nie chciałbym takich informatyków, co tylko komplikują życie ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Speedy: człowieku nie kompromituj się z tymi forami XDD
Tak się składa że jestem na jednej z polskich politechnik i żaden kierunek który znam nie prowadzi żadnego forum. Masz Gmaila, przy okazji dysk i grupa na fb. Nie ma chyba lepszego rozwiązania, jesteśmy dorośli, odpowiadamy grupowo i nigdy nic się nie stało.
  • Odpowiedz
Za to na naszym forum kierunku mieliśmy pięknie posegregowane notatki, opracowania egzaminów, projekty, schematy i wszystko czego dusza zapragnie, z dziesięciu ostatnich lat.


@Gl1n4: W grupach na FB też się tak da. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To nie rok 2007, zeby zakładać fora dyskusyjne xD Przecież to skrajnie niepraktyczne rozwiązanie - trzeba codziennie wchodzić, by sprawdzić czy coś nowego się nie pojawiło.


@pejczi: Zgadzam
  • Odpowiedz
@Speedy: Problem w tym, że nawet jak chcesz zrobić coś lepszego, to i tak ludzie wolą takiego maila, a potem spam na fb: "Kliknie ktoś w tą liczbę, nie mogę się zalogować (ktoś zmienił hasło?) itd. Niektórych ciężko nauczyć czegoś nowego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Nicky23: Na szczęście mnie się udało przekonać do forum, które sam założyłem i administrowałem. Wszystko ładnie tematycznie poukładane, działy porobione, ankiety, czaty, każdy zadowolony. A dysk mieliśmy na Dropboxie, żeby każdy ściągał, ale nie kasował.

Co do grupowego maila to wielklokrotnie słyszałem historie, że największe kujonki prosiły ludzi o wrzucanie wszelkich materiałów na maila, bo one to poukładają i zrobią ładną kompilację dla wszystkich. A potem 3 dni przed egzaminami
  • Odpowiedz
Fora to głupota, fb mają praktycznie wszyscy, tam też można przypiąć posty lub złapać kogoś na szybko. Jakie są szanse, że ktoś siedzi o 1 w nocy na forach, a jakie na fb?

Fora to utrudnianie sobie życia, nikt nie będzie się bawił w zakładanie kont, zagladanie tam. Kończy się to tak, że na takim forum jest połowa roku bo notatki jak ktoś pobierze to uwaga przesyła sobie mailem lub na fb.
  • Odpowiedz
@pejczi: Dzieciaku czyś ty kiedykolwiek korzystał z forum dyskusyjnego? To jedyne sensowne rozwiązanie aby mieć wszystko uporządkowane pod ręką. No proszę Cię zamiast ładnego podziału na kategorie, przedmioty, lata i studentów ty wolisz #!$%@? na czymś co nawet trudno skomentować xD? Wspólny email? WTF? Może jeszcze jedna para majtek na cały akademik?

I nigdzie nie musisz wchodzić, wystarczy ustawić powiadomienia na smartfonie dla interesujących Cię informacji, kont żadnych tworzyć też
  • Odpowiedz
@Speedy: Za każdym razem gdy ktoś poruszy ten temat to znajdzie sie przynajmniej jedna osoba obrażająca studentów korzystających z maila grupowego. 6 lat studiowałem na dwóch licencjatach i jednej magisterce, na każdym kierunku miałem maila grupowego. Wszystko działało, do wszystkiego był dobry dostęp, nikt nikogo nie okradł, nie zabił, nikt nie zginął w wyniku eksplozji bomby nuklearnej. No ale ja jestem dzbanem i #!$%@? humanem według ciebie.
  • Odpowiedz
@support: Do komunikacji z prowadzącymi jeden mail, który automatycznie forwarduje maile do listy osób należących do grupy. Wtedy nikt nic nie przegapi, bo zawsze aktualne info.

Do materiałów grupowych google drive z udostępnieniem dla każdego indywidualnego usera. Tam robisz katalogi i wszystko ładnie poukładane wg. przedmiotu i semestru.

Do komunikacji wewnątrzgrupowej grupa na FB z tagowaniem (łatwo znaleźć wtedy określone posty).

Całą politechnikę tak przeszliśmy i działało, bo to co
  • Odpowiedz
@Nicky23: Ten co się zaloguje na moje konto z innego komputera, mógłby tą wiadomość od razu usunąć.
Dlatego ustawiłem że wiadomości informujące mnie o tym są przekierowywane na mój alternatywny mail.
  • Odpowiedz