Wpis z mikrobloga

Jestem dopiero na początku swojej drogi w IT (studia), ale chciałabym już teraz wybrać które specjalizacje byłyby dla mnie przyszłościowe. Jestem laikiem, po 1 semestrze otarłam się o html5, css, algorytmy i jave. Zastanawiam się nad:

a) UX/UI - ciekawi mnie ta tematyka, wiem, że i tak pewnie z czasem poszłabym w front-end.

b) Salesforce (CRM) - Accenture ma ciekawe propozycje praktyk, a i wymagania częściowo pokrywają się z punktem a (jQuery, HTML, CSS, Java)

c) ML - spodobały mi się możliwości, które za tym idą.

Rozbieżność jest ogromna, bo i sama nie jestem zdecydowana, nie znam rynku. Zależy mi na tym, żeby ukierunkować naukę, a za x miesięcy spróbować dostać się na staż/praktyki. Następne 3 lata będę uwiązana studiami w Krakowie, więc zależy mi na tym, żeby znaleźć praktyki na miejscu. Co byście polecali? Gdzie uderzać w zależności od wyboru?

#programista #pytanie #krakow #studia
  • 5
@Limonka666: Tak naprawdę to nie technologia się liczy, ale to jak ją opanowałaś. Rynek jest pełen gównospecjalistów robiących różne rzeczy po łebkach i mających o sobie wysokie mniemanie. Cokolwiek nie wybierzesz to wybierz tak, żeby się tego nauczyć jak najlepiej i być w tym jak najlepszą.
@Limonka666 moim zdaniem najciekawsze i najbardziej rozwojowe będzie c), w drugiej kolejności c). b) odrzucilbym na starcie, bo przy tych założeniach zawężasz sobie obszar rozwoju. Tak w dużym skrócie.
@Limonka666:

UX/Ui - fajna, kreatywna praca, która jest przeciętnie płatna i w której największym wyzwaniem jest zachowanie zdrowia psychicznego, gdy po raz 20 ktoś zleca Ci zmianę tego samego elementu albo chce by coś było rozwiązane źle i ma większą moc decyzyjna :P nie idź tą drogą.

SALESFORCE. Potrzebny w dużych firmach, w których zajmuje się rozwojem takich rzeczy najczęściej zespół z Indii, wyznaczający interfejsy użytkowników za pomocą plywow księżyca I