Wpis z mikrobloga

#ksiazki #czytajzwykopem #scifi #fantastyka #studbaza #kosmos #matematyka #ekonomia #jezykpolski #pytanie

99. Prosę, napisz książkę w komentarzach, które przeczytałeś co najmniej dwa razy.

Uczę się polskiego i od czasu do czasu widzę tutaj prośby użytkowników o doradzenie im czegoś do czytania w języku, którego się uczą. Bardzo często bezskutecznie, bo Mirki pyta ich, co im się podoba. Po tym użytkownicy, nawet jeśli chcą pomóc, niewiele mogą zrobić. Myślę więc, że dobrym kryterium dla porady będzie to, czy czytaliście tę książkę po raz drugi. Proszę więc o wskazanie tytułów polskich autorów (proszę nie tłumaczeń, i proszę nie książek dla dzieci, to jedyne ograniczenie), które przeczytaliście dwukrotnie. Nie martw się o ich rzadkość lub dostępność, mam swoje źródła. Z góry dziękuję.

Jak rządzić wszechświatem, nie przyciągając uwagi pielęgniarza.
mobutu2 - #ksiazki #czytajzwykopem #scifi #fantastyka #studbaza #kosmos #matematyka #...

źródło: comment_TW8b6y6J0H40kxM30F3YecgO2QU6afTC.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@mobutu2: No to może tak na czasie: "Ostatnie życzenie" Andrzeja Sapkowskiego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To, co jeszcze czytałam wielokrotnie to "Extensa" Dukaja. Obawiam się jednak, że może być dla ciebie zbyt trudna ze względu na specyficzny język, jakim posługuje się autor. Niektórzy polacy mają nawet problem ze zrozumieniem o co chodzi Dukajowi. ;)
  • Odpowiedz