Wpis z mikrobloga

Postanowiłem pobawić się w solidworksie. Chciałem stworzyć model takiego zasilacza. Niestety, szybko utknąłem. Mam problem z zielonymi elementami. Myślałem, że jeśli narysuje szkic w 3D, będę mógł przy pomocy wycięcia i wyciągnięcia uzyskać taką klapkę. Niestety, najwyraźniej tak to nie działa :D Jakimi opcjami, lub tematyką tutoriali powinienem się zainteresować, żeby w prawidłowy sposób narysować te elementy?

#modelowanie3d #solidworks
green888 - Postanowiłem pobawić się w solidworksie. Chciałem stworzyć model takiego z...

źródło: comment_n08gEuOleToV1zDq405Myp5UlcZ3dugR.jpg

Pobierz
  • 12
@Kozie_Uho: Lepiej znać ten na którym się pracuje. Jeżeli nie pracujesz na żadnym to po prostu podstawowa znajomość każdego programu się przyda o ile masz zamiar pracować na nich. Aczkolwiek imho SW jest łatwiejszy w obsłudze ;p

@green888: Nie znam za bardzo SW ale jek dobrze rozumiem chciałbyś coś wyciąć w bryle a zarazem to wycięcie zapisać jako osobną bryłę? To się zabawa z body zaczyna. A po co? Po
@green888 Ja próbował bym na kilka sposobów, prosty ale dość dużo operacji to zaznaczenie tylko szkicu na górnej powierzchni i wyciągnięcie nowej bryły, z wycięciem z obecnej. Nową bryłę możesz robić potem jako obiekt w tym pliku lub zapisać jako nowy plik i wrzucić potem do złożenia. Inaczej można to zrobić, w ten sposób, że ten szkic który narysowales grawerujesz na powierzchni bryły i potem tylko dajesz na powierzchnię inny kolor, to
@green888: Zapraszam na mój kanał: Inżynier Programista, jest tam kilka różnych materiałów, które możesz poćwiczyć w ramach treningu SolidWorska i nie tylko. Wiele pokazanych materiałów jest do odtworzenia w innych CAD 3D. Jest tam również odcinek z moim podejściem do tego, jakiego programu się uczyć, od czego to zależy, co i jak. Jeżeli chodzi o kwestię zasilacza mogę pomóc po nowym roku, gdy będę przy swoim komputerze, na którym przygotowuję
@LrPrl: @AVATARKUBA122: @szamasz: @Iskaryota: @bn1776: Zapomniałem wspomnieć, że nie chciałem tego robić w złożeniu, tylko jako jedną bryłę. Zależało mi tylko na wyglądzie. Zrobiłem to w ten sposób, że narysowałem szkic górnej części zielonego elementu i w tym samym rzucie przekrój bocznej ścianki. Następnie wycięciem zrobiłem miejsce na klapki, a potem skopiowałem szkic, pomniejszyłem go do docelowych rozmiarów i użyłem wyciągnięcia. Dla moich celów, efekt mnie satysfakcjonuje,
green888 - @LrPrl: @AVATARKUBA122: @szamasz: @Iskaryota: @bn1776: Zapomniałem wspomni...

źródło: comment_frUj2gOJlaSzrJm2XZrjREo4IgzeCxn3.jpg

Pobierz
@szamasz: U mnie na karcie [Dodatki SOLIDWORKS] wybieram [PhotoView 360] i pojawia się karta [Narzędzia renderowania]. Ale więcej Ci nie powiem, bo sam jeszcze ledwie ogarniam ( ͡° ͜ʖ ͡°)