Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 175/150

Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire - Orchidée Vanille (2009)

Szukacie uniseksa z prawdziwego zdarzenia, którego możecie używać na zmianę ze swoją druga połówką, który nie będzie kosztował miliona monet ale też jednocześnie będzie pachniał drogo i wyrafinowanie? Zapraszam do krótkiego opisu.

Orchidée Vanille to dla mnie zalana drogim alkoholem wanilia z dodatkiem miodu. Syropowe perfumy, które wyróżniają się w tłumie waniliowych gourmandowców mimo, że producent nie podaje w składzie ani miodu ani alko. Są za to migdały, róża, cedr, fiołek, czekolada, liczi czy pomarańcza. I i tak, pomarańcza, której aromat kojarzy mi się ze świętami czy migdały a co za tym idzie świąteczne wypieki to kolejne skojarzenia z Bożym Narodzeniem bo te nuty są tu świetnie wyczuwalne mocno dając znać o sobie. Słodkie, ciepłe, otulające, takie... puchate? Coś ciężko mi dziś przychodzi opisywanie. Orchidea, która ma bardzo charakterystyczny aromat pachnie tutaj jak w Sensual Orchid od LM Parfums, ale jest jakby mniej czekoladowa w wypuście jubilerskiej marki w przeciwieństwie do LM gdzie jest bardziej bezpośrednia, ale mogę się mylić bo dawno nie wąchałem już tych perfum.

Wielu recenzentów daje bardzo skrajne opinie, że nie ma nic „extraordinary” w tym zapachu, ja natomiast już nauczyłem się żeby nie bazować na takich recenzjach a na podstawie nut sprawdzać samemu o ile to tylko możliwe. Zapach nadzwyczajnie dobry o niepospolitym aromacie nie dającym na długo o sobie zapomnieć.
Dla kogo? Lubicie Jazz Club, Sweet Tobacco Spirits, perfumy gourmandowe bazujące na wanilii, musujące, które was otulą ale nie przytłoczą mocno tak jak np. Robi to Tobacco Vanille? zachęcam do testów. Może być jednak trochę za damsko dla niektórych. Nie wiem jak dostępność tego w Polsce ale na Wyspach już pare razy widziałem tę całą luksusową linię VC&A.

Parametry ma dobre. Nie jest to killer ale to akurat zaleta bo projekcją nie zmęczy ani nas ani otoczenia. do 8 godzin dociągnie będąc zapachem wyczuwalnym z bliższej odległości. Bardzo dobre perfumy

zapach: 8,0/10
trwałość: 7,5/10
projekcja: 6,5/10
cena: 200 zł za 75 ml tester
https://www.parfumo.net/Perfumes/Van_Cleef_Arpels/Collection_Extraordinaire_Orchidee_Vanille
Pobierz drlove - #perfumy #150perfum 175/150

Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire ...
źródło: comment_BseRFdpDvnpLrbKNXroib4Vi7Com7sQO.jpg
  • 16
Swego czasu cała linia była dostępna w Sephorze w Arkadii. Nie wiem czy jeszcze jest ale to flagship Sephory więc całkiem możliwe. Przepiękny zapach.
@dr_love: od dwóch miesięcy intensywnie testuje VC&A, ta wanilia na pewno zagości w mojej kolekcji, obok Rose Rouge i Bois Dore (które powoli zawłaszcza sobie niebieski)
Używa tego koleżanka z pracy, określa je jako „ciastko waniliowe” ( ͡º ͜ʖ͡º)
W Wawie można przetestować na pewno w Douglasie w Galmoku, nie wiem jak w innych.
@dr_love: Taktyk. Mam pytanie (kompletny olifaktoryczny laik here tutaj) - czy jeśli samemu lubię słodkie zapachy, a nie woń drutu kolczastego i polowania na niedźwiedzie, to jest to źle widziane przez kobiety? Może jestem dziwny, ale nie do końca rozumiem, jak dzielić zapachy na płeć, mi się jakiś albo podoba, albo nie.

@pinkquartz: @burbur: Jakby facet pachniał takim smacznym ciastkiem, to chrupałybyście, czy raczej zapytały, czy ma chłopaka?