Wpis z mikrobloga

Po pierwsze, nie porównujmy #wiedzmin z żadną produkcją #hbo a okaże się, że jest to spoko serial.

#hbo jest po prostu zajebiście wymagające i od dekad produkuje sztosy.
#netflix produkuje masę crapu żeby zadowolić wszystkich a #wiedzmin zadowala nas.
Martin musiał zatwierdzić całą produkcję po dwóch pierwszych odcinkach, tutaj sprawa wyglądała zupełnie inaczej.

Nie oczekujmy też, że zagraniczni recenzenci, którzy nie mają pojęcia o tym uniwersum coś zrozumieją. Mi zajęło kilka odcinków aby odkryć, że są dwie ścieżki czasu - tak wiem, można było już w pierwszym. Nie czytałam książek ale gry znam.

Ten serial wymaga aby ruszyć głową, immersji. Nie dostajemy recapów, czy wstępów, i obrazowych tłumaczeń, które wyjaśniają fabułę do porzygu.

Jest bardzo dobrze, może być jeszcze lepiej.
Sceny walk z Geraltem są wybitne.

Ocena na imdb spada ale wciąż jest wyżej niż #strangerthings czy #narcos , które są podobno tak dobre.

P.S
Potwory, magia, tajemnicze fantasy - tego #graotron w ogóle nie miała a w #wiedzmin wyszło świetnie.
W #got liczyły się tylko rody. Zupełnie inna bajka.
  • 13
@venkat_prawdziwy: Materiał źródłowy był dużo trudniejszy do przeniesienia na ekran niż taki GoT. W 1 sezonie Gry o Tron mieliśmy całej dwie sceny typowe dla fantasy: "white walkers" przez chwile i narodziny smoków - jakies 15 sekund CGI. Gdy mieliśmy bitwę - nastąpiło cięcie i po chwili Robb przybiegał krzycząc "wygraliśmy". Naprawdę! ostatnio sobie powtarzałem GoTa i dokładnie tak było. W Wiedźminie od Netfliksa nie było takich zagrań i czasem aż
@venkat_prawdziwy: Netflix jednak potrafi wyprodukowć sztos serial jak 'Dark' np. Nie to, że się nie da. Kwestia, że ten serial wpadł w ręcę jakiś karierowiczów z szerokimi plecami. Ludzi bez talentu, ale ze znajomościami. I tylko szkoda prawdziwych artystow takich jak Bagiński.
@venkat_prawdziwy: Netflix zrobił bodaj najlepszy serial "superbohaterski" Daredevil i miałem lekką nadzieję, że Wiedźmin zbliży się do tego poziomu, a IMHO jest niestety daleko. Netflix ma też sporo ósemkowych (a więc naprawdę dobrych) seriali, a Wiedźmin mimoż iż obecnie tyle ma, to na tyle nie zasługuje, zresztą początkowe oceny zawsze są znacznie zawyżone, co jest zupełnie logiczne. A w przypadku Wiedźmina być może zawsze będą zawyżone w porównaniu do serialu opartego
@mike-mo hejka chciałem powiedzieć że miałeś trochę racji z niektórymi durnymi zmianami w scenariuszu (marilka sadystka WTF), ale już tak nie #!$%@? i nie wybielają Bagińskiego bo to jego Platige Image odpowiadało także, za te żenujące bieda efekty CGI jak diaboł (pół bidy), smok czy postprodukcję, która jest momentami na poziomie dramatycznie niskim. Mam wrażenie, że ciężko ci to przyznać, iż jedne z gorszych rzeczy w tym serialu to nie "hamerykanie" tylko
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@snow: przecież diabeł czy smok to wizja reżysera. Moim zdaniem techniczne były zrobione dobrze. Chociaż ten złoty smok mi się jakoś super nie podobał to rozumiem dlaczego tak zrobili. Jakakolwiek próba odwzorowania wielkiego smoka kończyła by się zdaniem "w grze o tron lepsze smoki"z gdzie w wieśku smok to tylko epizod a tam cała narracja jest o nich. Postprodukcja jest generalnie ok, są momenty załamania ale wydaje się być w porządku.
@venkat_prawdziwy: Oj, to nadinterpretacja moich słów. Nigdzie nie pisałem, że "Wiedźmin" jest "superbohaterski", chodziło raczej o to, że potrafią zrobić bardzo dobry serial, najlepszy w swojej kategorii.

Inna sprawa, że akurat na "Daredevilu" mogli się w sporej mierze wzorować, bo seriale mają ze sobą sporo wspólnego (bo jednak bliżej serialowi fantasy do "superbohaterskiego" niż politycznego, czy komediowego) - mrok, brutalność, wątki fantasy, walki wręcz itp. Do tego zdaje się, że Lauren
@Jan_K:
Netflix tworzy serialowe gnioty dla mas, jedyne co tam odstaje to house of cards - którym netflix zasłynął w Polsce i narcos.
Reszta to robione dla mas papki, które mają jedynie zaspokoić głód ale w żaden sposób nie zaskakują smakiem.
Moim zdaniem wiedźmin zaskoczył smakiem i nikt tego nie zrozumiał.
Tagów użyłam wielu bo jak najbardziej można te seriale porównać biorąc pod uwagę źródło pochodzenia.
Jak również przyrównywanie do GoT
@venkat_prawdziwy: Nie bardzo rozumiem co ma to, że dane seriale można - według Ciebie - porównać do Wiedźmina do używania tagów. Używając tagów sprawiasz, że wyskakują powiadomienia u ludzi, którzy je obserwują. Używając tylu tagów powiadomienia poszły do grubych setek użytowników, którzy w znacznej większości pewnie o "Wiedźminie" już słyszeli, a Twoj komentarz nie jest niczym przełomowym. Wystarczyło użyć same nazwy, bez "#".

Co do Daredevila to totalnie nie rozumiem co
@snow: https://www.youtube.com/watch?v=WCEfaqypwBw - najlepsze CGI to takie... gdzie nie wiesz, że to CGI :-)

Jestem też na bieżąco z GoT i jak dla mnie jest mocna przepaść między tymi produkcjami.
GoT wygląda wciąż świetnie - choć jest z 2011... Wiedźminowi bliżej niestety do Korony Królów (wizualnie, bo nie zmienia to faktu, że oglądało mi się to przyjemnie). I już nawet też nie mówię o tym CGI, ale samo prowadzenie kamery, oświetlenie,