Wpis z mikrobloga

Są tu jakieś spece od Hiszpańskiego/Korsykanskiego? Pare dni temu kupilem przedmiot widoczny (lufka do cyfaretek/papierosów) na zdjeciu, ma on ok.100lat. Na futerale znalazlem napis, google wypluwa Hoszpanski/Korsykanski. Jezeli jest ktos w stanie przetlumaczyc to proszę o pomoc. Pierwszy wiersz jest napisany inna czcionką niz drugi. Zdjecie napisu w komentarzu. #hiszpanski #korsyka #jezykiobce #historia
Pobierz
źródło: comment_gWGiTfcLsJ8kdzSS9dRDi1XtCIvGkliS.jpg
  • 22
@Mizantrop76: W domu aukcyjnym tego napisu nawet nie zauwazyli, doskonale wiem co to jest i ile ma orientacyjnie lat, cena moze tylko wzrosnac dzieki historii. Poza tym nie kupilem tego na sprzedaż, dziekuje dobranoc.
@Mizantrop76: Jeszcze nie wiem. Lufke kupilem w domu specjalizujacym sie w obrazach, lezala zapomniana w kącie. Panie sprzedajace same przyznaly sie (w rozmowie miedzy soba), ze nawet nie zainteresowaly się tym przedmiotem bo cena wynosila ulamek cen obrazów.
Widać, że to nie Twoja pora:-) Nie wiem jaką metaforą ułatwić Ci zrozumienie Twojej sytuacji? Hmm jest taka bajka o magicznych fasolkach ale obawiam się, że Twoja kondycja intelektualna nie pozwoli Ci na poprawną ekstrapolacje tej przypowieści na poczynione zakupy.
@Mizantrop76: Nie robią na mnie wrazenia twoje docinki i uzywanie słów typu "ekstrapolacja". Mógłbyś napisać wprost o co Ci chodzi, a nie lubię snuć domysłów na podstawie interpretacji czyiś niejasnych metafor. Fakt iż przedmiot mógłby byc kopią póki co wykluczam.