Wpis z mikrobloga

@RubinWwa: moim zdaniem bardzo się mylisz, ale jestem w stanie zrozumieć twój tok rozumowania bo przez pewien czas miałem bardzo podobne poglądy. Za bardzo próbujesz zrobić z tych ludzi totalną dzicz. Rozumiesz na pewno że nie każdy muslim, czy murzyn chce zabić białego, a ten odsetek o którym mówisz zwyczajnie nie ma najmniejszych szans z technologią jaka posiadamy, nawet jeśli przewaga demograficzna byłaby niesamowicie wielka. I wiem że mówię teraz
  • Odpowiedz
Za bardzo próbujesz zrobić z tych ludzi totalną dzicz.


@krulik1208: To nie ja, to rzeczywistość. RPA jest doskonałym obrazem przyszłości Europy.

Rozumiesz na pewno że nie każdy muslim, czy murzyn chce zabić
  • Odpowiedz
@MG78: mnie się wydaje, że mamy schyłek "najlepszych czasów". Sądze, że najlepsze czasy to pokolenie moich dziadków, czyli ludzi urodzonych w okolicach końca i zaraz po II wojnie światowej. Skok cywilizacyjny jaki ci ludzie zobaczyli na własne oczy, jest niespotykany nigdy wcześniej w historii
  • Odpowiedz
@RubinWwa: Szczerze mówiąc to mi się już nie chce prowadzić tej dyskusji, bo totalnie nie trafia do ciebie mój punkt widzenia i wzajemnie xD więc możemy się przekonywać ile chcemy ale nic z tego nie wyniknie. Nie udaje że problemu nie ma, ale nie jest to material na konflikt typu wojna swiatowa, i patrząc obiektywnie jest znacznie spokojniej i bezpieczniej niż przez większość dziejów ludzkich. Ale jeszcze jedno musze dodać,
  • Odpowiedz
nie jest to material na konflikt typu wojna swiatowa


@krulik1208: nie mogles sie bardziej mylic, najwieksze wojny na swiecie wybuchaly z przyczyn demograficznych, i to z druga wojna swiatowa na czele. Patrzac obiektywniej to nadchodzi eksplozja bomby demograficznej. Ja chce wojny rasowej, jak najszybciej, poki biali maja jakies szanse, bo bez nich ta planeta zamieni sie w koszmar.
  • Odpowiedz
urodzonych w okolicach końca i zaraz po II wojnie światowej.


@zikozikoziko: No młodość w stalinizmie, zajebiste czasy.
Ja zaś uważam że złoty moment by się urodzić to lata 90. Może nieco wcześniej, może nieco później.
  • Odpowiedz
RPA jest doskonałym obrazem przyszłości Europy.


@RubinWwa: Porównanie niezbyt trafione.

Mi zasadniczo Brytanii, Francji czy Niemiec (zakładając że trendy demograficzne się utrzymają) nie szkoda wcale, sami skolonizowali niegdyś pół świata. Migracje ludów to coś odwiecznego zresztą.
  • Odpowiedz
@Solinvictus: Kolonizacja to najlepsze co reszcie swiata sie przytrafilo, a migracje ludów to nie jest nic odwiecznego, ostatnia migracja była ponad 1500 lat temu i zburzyla wspaniale imperium, wprowadzajac ponad 1000 lat ciemnnych wiekow. Jak zamierzasz rzucac takie bezmyslne ignoranckie opinie zupelnie niezgodne z rzeczywitoscia, to nie odzywaj sie wcale.
  • Odpowiedz
Uważasz, że w Japonii albo USA jest obecnie gorzej niż kiedyś?


@MG78: Tak. Lata 1948-1973 nie bez powodu nazywane są Golden Age w Ameryce. Gospodarka wzrastała, tłumy ludzi wyprowadzały się na przedmieścia do swoich nowych domów, całe rodziny były utrzymywane przez pracującego ojca. Klasa średnia nigdy nie miała się tak dobrze.
  • Odpowiedz
Kolonizacja to najlepsze co reszcie swiata sie przytrafilo


@RubinWwa: No zwłaszcza w wydaniu niemieckim
O ludobójstwie w Namibii słyszałeś?
Albo Generalplan ost, co mieli zamiar zrobić ze Słowianami, głównie nami.

Czy to co Belgowie #!$%@? w Kongo?
  • Odpowiedz
@Solinvictus: Oczywiscie, czytałem o każdej tej kolonii po kilka książek. Ale to jest jakiś 1% tego co kolonializm robił. 99% to drogi, przemysł, rolnictwo, szpitale, sklepy, policja, medycyna, edukacja, walka z kanibalizmem, barbarzyństwem, itd. No ale o tym nie mozna juz nakrecic dokumentu ktorym wykopek bedzie sie podniecał i błyszczał w jakich samobójczych fantazjach.
  • Odpowiedz
@MG78: oczywiście, że żyjemy. Obiektywnie ludzkość się rozwija: pomimo płaczu zachodniej lewicy o rozwarstwieniu dochodowym globalne nierówności maleją, skrajna bieda jest efektywnie niszczona a wszystko przez globalizm, kapitalizm i otwarte granice.

Pamiętajcie o tym ilekroć jakiś debil coś #!$%@? o nie wpuszczaniu ludzi do kraju bo mają inny kolor skóry.
  • Odpowiedz