Wpis z mikrobloga

to było tak...
wczoraj napalilem sobie w kominku.... temp w domu byla ok 26C
to powinno wystarczyc na ok 2 dni... nie spada ponizej 20C
uwalilem sie na rozkladanym fotelu z piwskiem.
budze sie o 4 rano...
zimno az dreszcze mnie lapaly
pattrze.... drzwi otwarte
wtf
wchodze na kamere zeby zobaczyc czy cos odwalalem po piwsku...
na kammerze....
pies spi.....wstaje i idzie do drzwi... otwiera i wraca na swoje miejsce....nawet nie wyszedl z domu.
a teraz mam w domu 19C :/
#takaprawda #zwierzaczki
  • 129
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@onuceSzatana: Napisałem, że generalnie obowiązujące przepisy/normy regulują temperaturę na poziomie 20 stopni w pokojach mieszkalnych. Generalnie w związku z tym, że obecnie jest trend na "eko" przeważają obecnie niskotemperaturowe ogrzewania - czynnik grzewczy na poziomie 45/35 stopni. W nowej niskotemperaturowej instalacji nie nagrzejesz do tej temperatury :)

Siedź sobie w gorącym pomieszczeniu nagrzanym do 30 stopni i narażaj się co chwile na duże zmiany różnicy temperatur. No w #!$%@? zdrowe
  • Odpowiedz
@onuceSzatana: W nowych domach tzw. energooszczędnych żeby spełnić wskaźnik EP i mieć wysokosprawną instalację C.O, która posłuży na lata. Np. kocioł kondensacyjny. Dużo osób się nabiera i kupuje te kotły omamione marketingowym bełkotem, a ma nieprzystosowaną instalacje do takiego kotła i w takich kotłach nawet nie zachodzi kondensacja tylko pracują jako zwykłe gazowe z ciulową sprawnością xD
Albo dla pomp ciepła żeby nie pójść z torbami za rachunki na prąd.

Oczywiście, że umożliwiają przekroczenie temperatury.
Projektant projektuje na pokrycie strat ciepła np. dla pierwszej strefy klimatycznej zakłada najgorszy możliwy wariant czyli -16 stopni na zewnątrz i 20 stopni w środku. Musi dobrać tak kocioł żeby pokrył straty ciepła na zewnątrz. Stąd też teraz absurdalne docieplenia itp itd.
Jak sam widzisz, mamy obecnie grudzień i +10 stopni
  • Odpowiedz
@onuceSzatana: Jesus. Zależy od instalacji. Z niczego sie nie wycofuje. Jeżeli masz niskotemperaturową, to nienagrzejesz jej do 28 stopni. Nagrzejesz powyżej 20, ale 21-25 max. Zależy to również od strat ciepła czyli sąsiadujących pomieszczeń i temperatury na zewnątrz.
  • Odpowiedz