Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie, czy Polska policja ma dostęp do danych ubezpieczeniowych niemieckiego samochodu? Chcę jechać do Polski na święta ale jeszcze nie przyszły mi papiery z ubezpieczalni #niemcy #kiciochpyta i wołam @Sierzant_Bagieta
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rkzm2012: a co Ty chcesz z niemieckiej ubezpieczalni? Oswiadczenie w formacie A4 ze masz ubezp.? Caly czas sie mowi ze Polska to 100 lat z internetem przed niemcami wiec pewnie wszedzie dostep maja ;)
  • Odpowiedz
Oswiadczenie w formacie A4 ze masz ubezp.


@Ich_mag_Kaesekuchen: Generalnie to tak. To że w niemczech nie muszę tego wozić to wiem, ale tu chodzi bardziej czy polska policja tego potrzebuje czy zadzwonią sobie do reichu i będą mieć numer ubezpieczenia
  • Odpowiedz
@rkzm2012: Pomimo tego ze tak kpię, to w glebi serca wierze w polska policje.Wierze w to ze wiedza ze jak masz tablice na aucie to masz ubezp. Wyprowadz mnie z bledu bo moge miec już skrzywione myslenie przez mieszkanie tutaj i omija mnie mozliwosc kombinacji jak u przecietnego Polaka ;) 9 lat i podczas odwiedzin rodzinki w PL nie woze zadnego zaswiadczenia ze mam ubezp
  • Odpowiedz
Mireczki mam pytanie, czy Polska policja ma dostęp do danych ubezpieczeniowych niemieckiego samochodu?


@rkzm2012: nie ma i miec nie bedzie

Chcę jechać do Polski na święta ale jeszcze nie przyszły mi papiery z ubezpieczalni


@rkzm2012: zamowiles zielona karte? nie zawsze wysylaja domyslnie. Jak chcesz mozesz jechac, druknij potwierdzenia ze masz ubezpieczenie i przelew i jedz - nie powinno byc problemow
  • Odpowiedz
@janiszewski152: Gdzie nie trzeba mieć Zielonej Karty?
Nie zawsze wyjazd samochodem za granicę będzie oznaczał konieczność uzyskania Zielonej Karty. Warto mieć świadomość, że ochrona w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC funkcjonuje na terenie aż 32 krajów. Są to państwa, które podpisały Porozumienie Wielostronne – przede wszystkim państwa należące do Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA)
  • Odpowiedz
tego ze tak kpię, to w glebi serca wierze w polska policje.Wierze w to ze wiedza ze jak >masz tablice na aucie to masz ubezp.


@Ich_mag_Kaesekuchen: bzdury takie opowiadasz ze hej ( ͡° ͜ʖ ͡°) co maja blachy do ubezpieczenia, zwlaszcza ze w Niemczech nie masz obowiazku wykupienia OC? policja jest od sprawdzania, a nie wierzenia na slowo. Na slowo to sobie w kosciele mozesz wierzyc.
  • Odpowiedz
> opowiedz o tym.zaciekawiles mnie


@Ich_mag_Kaesekuchen: co tu opowiadac? nie masz obowiazku miec kupionego OC i tyle. Masz zakaz wyjazdu na drogi publiczne, auto nie moze stac na ulicy. Mozesz sobie na miesiace kupowac OC albo na sezon tylko. W wielu normalnych krajach tak jest, w Polsce oczywiscie ubezpieczenie caly rok, motocykle tez :D
  • Odpowiedz
@janiszewski152: a jak zarejestrujesz auto bez OC? Oprocz naklejki tuv/dekra masz tam jeszcze jedna naklejke. Ktora musisz zniszczyc przy urzedniku? Z tuv? Serio opowiedz mi o tym. Ja sie już oduczylem oszukiwac. Może to dlatego ze za duzo przebywam z niemcami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@janiszewski152 no trza przyznac ze @Ich_mag_Kaesekuchen niestety tym razem nie troluje i nie ironizuje. Auta nie zarejestrujesz bez evb numeru ktory laczy sie z wykupieniem oc. Jesli auto jest wyrejestrowane to ci odrywaja naklejke i tyle. Co do ubezpieczania sezonowego to tak sie sklada ze jak masz auto na sezon to na tablicach sa miesiace od kiedy do kiedy jezdzisz.

@Ich_mag_Kaesekuchen naklejki o ktorych wspominasz dostaniesz na allegro, ale
  • Odpowiedz
> niestety tym razem nie troluje i nie ironizuje.


@Irekpodeszwa: on zawsze troluje :)

Auta nie zarejestrujesz bez evb numeru ktory laczy sie z wykupieniem oc. Jesli auto jest wyrejestrowane to ci odrywaja naklejke i tyle. Co do ubezpieczania sezonowego to tak sie sklada ze jak masz auto na sezon to na tablicach sa miesiace od kiedy do kiedy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@janiszewski152 co do twojego wypowiadania ubezpieczenia i nie podpisywania nowej umowy.
"Übrigens: Das Risiko, erwischt zu werden, ist unter bestimmten Umständen sehr groß. Ist zum Beispiel der Versicherungsschutz erloschen, löst das nämlich einen bürokratischen Vorgang aus. Automatisch informiert der Versicherer die Zulassungsstelle über die Situation. Die Behörde untersucht daraufhin, ob das Fahrzeug abgemeldet oder neu versichert worden ist. Hat der Halter weder das eine noch das andere veranlasst, dann legt der
  • Odpowiedz