Wpis z mikrobloga

xD
co się kryje za "od zera"?
Nie odziedziczenie całości lub części wielomilionowej/miliardowej firmy.

Czego nie uwzględniamy?

-urodzenia się w klasie średniej/wyższej
-środków finansowych na start od rodziców, często kilku milionów dolarów
-urodzenia się w państwie pierwszego świata, najlepiej potędze gospodarczej
-dostępu do najlepszych materiałów naukowych/nowinek technicznych, wynikający z pokrewnego zawodu rodzica lub środków finansowych
-środków finansowych na naukę w czołowych, najdroższych uczelniach świata
#antykapitalizm
Pobierz M.....r - xD
co się kryje za "od zera"?
Nie odziedziczenie całości lub części wielo...
źródło: comment_sChzxpEhNElrIu1yhi8HlyQZRWbLjQcP.jpg
  • 20
@Millerntor ok, rozumiem że to nie jest w twoim mniemaniu 'od zera'.ale dwa scenariusze:

1. Pracuj ciężko, zarob 10 mln, chciej coś zostawić dla swoich dzieci, bo się starałeś. To co nie można bo wszystkim po równo? Nawet na tę klasę średnią, ktoś musiał ciężko pracować zanim został prawnikiem

2. Mudżyn z Afryka: no da się wszystko z darmową edukacja, dachem nad głową, biała skóra, wszystkie emu winien biały+kapitalista. Zrezygnujesz z udogodnień
@Millerntor:

Ludzie bogaci są nam przedstawiani jako wzór do naśladowania. Każdy pracownik wierzący jeszcze w wolny rynek z nadzieją spogląda na to, że sam kiedyś będzie mógł być bogatym przedsiębiorcą. Dlatego też bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się filmy czy artykuły pt. „10 zasad ludzi sukcesu”, „Zbadaliśmy nawyki milionerów” i tym podobne. Zamiast rozpisywania się co myślę na temat takich treści (już jeden towarzysz dobrze ten temat podsumował), to postanowiłem, że uderzę
@Formbi: Dokładnie, a na rynku który przejęły już rekiny mniejszym firmom trudno jest się rozwijać. Mają za wroga system podatkowy oraz prawo które sprzyja dużym korporacjom, a tym nie w smak rosnąca konkurencja. Wiele osób które dorobiło się fortuny miało też skuteczne plecy w jednej czy innej formie, możliwość studiowania na lepszej uczelni, wsparcie finansowe, znajomości rodziców, Zuckerberg prawdopodobnie do niczego by nie doszedł gdyby urodził się w Polsce, to samo
@Formbi: IMO zapowiadane podwyżki minimalnej wymyją sporą cześć januszeksów. Model przedsiębiorstwa generujący profity wyłącznie ze względu na niskie wynagrodzenie pracowników musi zniknąć.

No i żyjemy wciąż w kapitaliźmie, więc antagonizowanie wszystkich rodzajów firm to strzał w stopę moim zdaniem.
@misterbrian:

podwyżki minimalnej wymyją sporą cześć januszeksów

nie wiem nie wiem

No i żyjemy wciąż w kapitaliźmie, więc antagonizowanie wszystkich rodzajów firm to strzał w stopę moim zdaniem.

no i kapitalizm należy zlikwidować