Wpis z mikrobloga

Ostatnio jechałem PKP i mnie naszła taka refleksja odnośnie dyskryminacji ze strony państwowych spółek i maniany jaka się tam odwala oraz totalnych nierówności szans z takim państwowym molochem. Mianowicie w TLK zwykle nie ma Warsu, ale chodzi sobie ziomek z wózkiem i sprzedaje przekąski.

No i tutaj masakra:
-brak cen produktów - koleś rzuca sobie ceny na pytanie "po ile to?" i w sumie nie wiesz czy prawdziwe, czy sobie np. dolicza złotówkę dla siebie...
-nie daje paragonów, nawet w żaden sposób nie ewidencjonuje sprzedaży, nic nigdzie nie wpisuje - daje towar, bierze kasę, jedzie dalej,
-oczywiście płatność tylko gotówką - a tak Rząd walczy z gotówką przecież, ale w czołowej swojej spółce oczywiście wprowadzenie płatności kartą nie bo po co

Wyobraźcie sobie np. teraz, że prywatny przewoźnik typu Leo Express odwala taką manianę - zaraz tona kontroli, mandaty i firma zaorana. A państwowy moloch może wszystko i nic się nie dzieje. Państwo z dykty jak to mówią ;)

#pkp #biznes #polska #przemyslenia #przemysleniazdupy #gownowpis
  • 9
@MendaDesuu: nie odpowiedziałeś na pytanie - co ma jedno wspólnego z drugim, bo coś krzyczysz o państwowym molochu nie mając podejrzewam pojęcia, że WARS jest jak Żabka.

Każdy wózkowy czy wagon WARSu ma innego właściciela, który jeździ pod szyldem WARSu.
@Shishu: przecież nie krzyczę to raz, a dwa, że nawet jeśli to faktycznie franczyza to i tak PKP powinno jednak brać za to w jakiś sposób odpowiedzialność - według mnie to naganna praktyka i nie powinno tak być po prostu więc się dzielę spostrzeżeniem, wyluzuj - nie rozumiem, że nie można nikomu normalnie odpowiedzieć w stylu "Wars to franczyza" tylko zaraz insynuowanie, że jestem debilem. Mam nadzieję, że się dowartoświowałeś :)
@MendaDesuu: No to idąc dalej jak masz takie zastrzeżenia to możesz to zgłosić. Nie pracowałem na WARSie ale zawsze wydawało mi się, że paragony wydawali. Zamiast pisać tutaj wpis mogłeś napisać do nich na maila i na pewno zdziałałbyś więcej.
Wyobraźcie sobie np. teraz, że prywatny przewoźnik typu Leo Express odwala taką manianę - zaraz tona kontroli, mandaty i firma zaorana


@MendaDesuu: widzę, że naczytałeś się jak to niby leo express ma problemy w polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak już takie leo ma być dobre to jadąc ostatnio z Ostrawy do Krakowa ich pociągiem w biznesie, przez całą trasę nie miałem sprawdzanego biletu, to także jest