Wpis z mikrobloga

5g i prędkości rzędu 1gigabit/s oraz opóźnienia po kilka ms to śpiewka przyszłości i to dalej niż nam się wydaje.

The latency to the server, further back in the network, raise the average to ~30 ms, 25%-40% lower than typical 4G deployed. Adding "Edge Servers" close to the towers can bring latency down to 10-20 ms. Lower latency, such as the often touted 1 ms, is years away and does not include the time to the server.
Tyle się mówi o walce technologicznej USA z Chinami, jakby dopiero budowa miała być w planach, a już się zaczynają pojawiać maszty.
Nie znalazłem informacji od kogo mają technologie brytole? I czy to obecne 5g które jest w paru miastach, to jest jakieś fake5g i chwyt marketingowy czy naprawdę coś wartego uwagi?
#uk #5g
  • 3
@czlowiek_malpa_z_ochrony: W tych wszystkich reklamach 3g/4g/5g zawsze mowia jak to SZYBCIEJ sie nie da sciagac, a nikt nie mowi, ze jak jest bardzo zatloczony teren to sie nigdzie nie polaczysz, bo zadna technologie nie obsluguje duzej ilosci uzytkownikow. Bylem ostatnio w sobote wieczor w centrum duzym miescie w UK i nie moglem wejsc na strone czy zamowic ubera, bo sygnal niby byl do 4G, a jednak nic nie dzialalo. Tak, wifi
@czlowiek_malpa_z_ochrony: mam broadband po 5G od Three. Przy dobrej pogodzie wyciągam coś w okolicach 300-350Mbps. Ping z domu do np. serwerów Google mam w okolicach 10-20ms. Nie wiem na ile to jest miarodajne, bo to chyba nie chodzi na tych samych częstotliwościach co 5g dla telefonów.

Pewnie na 1Gbps w telefonach trzeba trochę poczekać, a ten ping 1ms to raczej oczywiste, że do BTS-a, bo jednak prędkość światła nadal jest limitowana