Wpis z mikrobloga

Czym się kierować przy wyborze laptopa dla osoby 50+ ? Laptop będzie służył do przeglądania internetu, maila i podstaw w MS Office. Budżet +/- 3500pln. Ile cali będzie optymalne? Jedyne co mi przychodzi do głowy to obowiązkowo dysk SSD.

Jeśli ktoś podsunie gotowe modele warte uwagi to będę bardzo wdzięcznyʕʔ

Druga sprawa do urządzenie ksero + drukarka, na co tutaj zwrócić uwagę przy wyborze? Sprzęt nie będzie jakoś mocno eksploatowany ale ma służyć do codziennego użytku.

#laptopy #komputery #drukarki
  • 9
@Syko: cali jak najwięcej, do tego wygodna klawiatura, bo często laptopy mają klawiatury, które osobom niewprawionym sprawiają kłopot.

ksero + drukarka - szukaj czegoś, co ma tanie tonery/tusze, bo często jest tak że tani sprzęt jest tani, ale tusz kosztuje 5x tyle co w trochę droższym sprzęcie
@cheesy_guy: @xdestructx: @Pan_Myszon:

dzięki za sugestie, górna granica jaką dostałem to 5k więc kupowanie używek albo najtańszych modeli odpada, do takiego użytkowania jak opisałem bardziej przyda się lepszy procesor czy więcej ram?

ksero + drukarka - tutaj nawet nie wiem czy iść w laserowe czy atramentowe urządzenia, ostatnio drukarkę kupowałem 15 lat temu
@Syko: Jak chcesz bardzo zaszalec to szukaj egzemplarza w klasie A+ to jest praktycznie nowy po prostu bez zadnych oznak uzytkowania i poaz 16 GB ramu wstaw 1GB SSD. To nadal max 900zl wydasz a sprzet duzo powyzej oczekiwan. Wydajność, trwałość i rozsądnie wydane pieniądze.
Miałem T460 (obudowa ta sama) razem z kolegami w pracy i moglbym na yt nagrac kompilacje czego ten komputer nie zniesie. Koledzy testowali min alenie nim