Wpis z mikrobloga

  • 1230
@rrdzony kiedyś mi stary dziad na czerwonym się władował przed wóz i wsiadł do drugiego wagonu, to wyszedłem z kabiny, poszedłem do drugiego wagonu i powiedziałem, że jak chce się zabić, to niech sobie wykombinuje jakiś sposób bez użycia tramwaju
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 335
@rrdzony: uwielbiam te stare baby, które idą chodnikiem tempem spacerowym, a jak tylko zobaczą że na przejściu światło zmienia się z zielonego na czerwone to muszą wleźć, bo tak się spieszą ( _)
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: a ten dziadek idzie za odjeżdżający
Jak chce sie debil scigac z tramwajem, ktory moze byc po prawej np. to juz jego problem. Czerwone jest to sie stoi, zwlaszcza jak sie ma laske i nie uciekniesz. Ale widac, ze swoje przezyl to ma #!$%@?. Najwyzej bedzie mial artykul w gazecie.

przypomnij sobie jak zginela ta na Grabiszynskiej jak ja 11 bodajze rozsmarowala na 300m, bo tez weszla za odjezdzajacy. Szkoda,
  • Odpowiedz
Jak chce sie debil scigac z tramwajem, ktorego nie widzimy po lewej np. to juz jego problem.


@stormkiss: no tak, jeżeli nadjeżdża jakiś tramwaj to głupio robi.

Czerwone jest to sie stoi, zwlaszcza jak sie ma laske


trochę zgoda, ale w praktyce nie ma człowieka który by się do tego stosował w 100%.
  • Odpowiedz
@ChadimusPrzegrywus: roszczeniowe stare dziady. "ZA MOICH CZASUW TAK NIE BYLO" - kogo to #!$%@?, teraz są widocznie 'inne czasy" i trzeba się stosować do zasad ruchu, inaczej codziennie by kogoś zeskrobywali z ulicy. Więc nie jest to żaden argument a takiego dziada to nic tylko w morde strzelić eh
  • Odpowiedz
no tak, jeżeli nadjeżdża jakiś tramwaj to głupio robi.


@stan-tookie-1: Czy ty właśnie sugerujesz, żeby #!$%@? włazić na czerwonym jeśli CI SIĘ WYDAJE, że żaden pojazd nie jedzie?

To po co nam właściwie sygnalizacja świetlna? xDDDD
  • Odpowiedz
@senseiharanaoko: to nie jest relacja, żebym sugerował komuś co ma robić. To tylko opis że nie ma pieszego który by w 100% przechodził tylko na zielonym. Jest mnóstwo sytuacji gdzie można przejść bezpiecznie przez jezdnie mimo zapalonego sygnału czerwonego.
  • Odpowiedz
że nie ma pieszego który by w 100% przechodził tylko na zielonym


@stan-tookie-1: No co ty gadasz? xD Ja np. przechodzę tylko i wyłącznie na zielonym. Nie próbuj generalizować patrząc przez pryzmat siebie samego.

Jest mnóstwo sytuacji gdzie można przejść bezpiecznie przez jezdnie mimo zapalonego sygnału czerwonego.


@stan-tookie-1: Pomyślał każdy pieszy rozmsmarowany przez tramwaj / samochód...
  • Odpowiedz
Ja np. przechodzę tylko i wyłącznie na zielonym


@senseiharanaoko: i żyjesz na codzień w mieście? nie wierzę że ktoś przez 1 rok nie przejdzie ani razu na czerwonym żyjąc w większym mieście, a co dopiero przez całe życie.

Może jakieś skrajne przypadki gdzie ktoś prowadzi bardzo stacjonarny tryb życia i po prostu nie nie bywa na takich przejściach, ale jak bywa to nie ma bata żeby w życiu nie przejść na
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Zrozum, że każdy taki rozjechany / potrącony miał pewność, że nic nie jedzie i może przejść. Jesteśmy ludźmi, popełniamy błędy. Nasza percepcja nie jest doskonała. Warunki atmosferyczne czy zmęczenie też potrafią swoje zrobić.

Po co więc ryzykować skoro istnieje świetne narzędzie, które pomaga nam dokonać oceny sytuacji (sygnalizacja)?
  • Odpowiedz
Po co więc ryzykować skoro istnieje świetne narzędzie, które pomaga nam dokonać oceny sytuacji (sygnalizacja)?


@senseiharanaoko: żeby nie było nieporozumienia, ja się z Tobą zgadzam, że nie powinno się przechodzić na czerwonym, a i na zielonym zawsze należy uważać.
Natomiast ludzie zawsze będą taką zasadę łamać, min. z tego samego powodu co wydeptują trawnik żeby oszczędzić 0,5 sekundy.
Ludzi się nie zmieni, co najwyżej można ich ratować infrastrukturą. W Pruszkowie widziałem
  • Odpowiedz