Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Rzucam służbe w wojsku po 5 latach. Wypowiedzenie minie w Czerwcu a do tego czasu chce rozwinąć sie na tyle aby dostać entry posadę w korpo.

Mam 25, chce przeprowadzić sie do Krakowa i tam pracować i iść na studia zaoczne.

Czy BPO/SSC jest gorsze od zwykłych korpo? (Nie znam sie)

Mam angielski b2
Niemiecki a2
Excel podstawy
Srednie wykształcenie

Chce w 2020r we wrześniu miec szanse podjac prace jako junior accountant AP, później moze w GL po paru latach i moze analityk finansowy.

Nie ukrywam ze w przeciagu 10 lat chcialbym przenieść sie do Berlina.

Nie oczekuje ułożenie przez was mojego życia, ale chce wysłuchać opinie osob ktore pracuja w księgowości, finansach /korpo ogolnie. Jak tam jest, czy faktycznie mozna dojsc do fajnych zarobków. Jak to jest z emigracja?

Co przez ten prawie rok mógłbym zrobić?

1. Podszlifowac excel - to pewne
Excelszkolenia.pl

2. Warto robić kurs skwp?

3. Niemiecki w rok do b2 da rade z a2?

4. Szlifować sngielski bardziej czy takie b2 wystarczy?

5. Co jeszcze?

6. Jest szansa sie zalapac ze średnim czy kłamać ze cos studiuję?

7. Jak z emigracja?

#pracbaza #pytanie #korpo #pwc #ksiegowosc #rozwoj #jezykiobce

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy studenckie](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania:

Niemiecki w rok do b2 da rade z a2?

Niby niektórzy dali radę ale żeby to osiągnąć trzeba #!$%@?ć po kilka godzin dziennie i nie robić sobie jakieś zaznaczanki-wykreślanki ale tak ciężkie rzeczy, że aż czacha dymi, mało kto jest w stanie codziennie tolerować taki poziom dyskomfortu. Czyli od razu wchodzisz w konwersacje z Niemcami itd.

Szlifować sngielski bardziej czy takie b2 wystarczy?

Zawsze szlifujesz wszystkie języki, bo zapomnisz. Ale
OP: @r4do5:

Jak tak #!$%@??
Kurs 2-3 tydzien po 2h
2-3h z nativem
A reszta na okrętke słuchanie radia, czytanie ze słownikiem, memrsie, busuu itd?

Jakis inny protip no codziennie po 10-15 slow zakuwac i ukladac zdania w kazdym przypadku? I czasie?

@Hubciap: widac xD ciagle brakuje chetnych. Moze i robota stabilna ale debilna i wymaga wyrzeczen na ktore myslalem ze bede gotowy

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@AnonimoweMirkoWyznania:
Ogólnie nie zakuwaj słówek, bo to strata czasu. Nie inwestuj też za dużo kasy w naukę języka, bo najpewniej nigdy ci się to nie zwróci. Aplikacje do nauki języka nie są zbyt efektywną formą nauki ale za to dość łatwą i przyjemną (w twoim przypadku trzeba czegoś więcej).

Mogę ci polecić kanał: https://www.youtube.com/channel/UCr2TgqpOrU3kUTkVy5XoLow/videos
Co prawda to jest o nauce angielskiego ale te zasady możesz zastosować do nauki każdego języka.

Na
Mircy, nie traćcie czasu na udzielanie odpowiedzi. To jest osoba, która od kilku dobrych miesięcy przewija się co jakiś czas na wykopie. Nie ma kompletnego pomysłu na siebie. Nie przyjmuje dobrych rad i argumentów i zadaje te same pytania cyklicznie. Poniżej dowody.

@AnonimoweMirkoWyznania:

Znowu Ty? Już któryś raz na wykopie czytam te same wysrywy. Już ci tyle razy ludzie tu radzili, łącznie ze mną wysyłającym ci na priv standardowe pytania do
Ogólnie nie wiem czy dobrze kombinujesz, bo wcale lepszej kasy w krakowie w korpo na start nie dostaniesz skoro celujesz w AP. W ap na start masz od 4 do 4.5 brutto w zależności od firmy (pewnie są firmy gdzie dają jeszcze mniej na start) i wydaje mi się że jak marzysz o karierze w GL to raczej potrzebuejsz studiów licencjackich więc pomyśl o czymś zaocznie. Kursy w SKWP nie będą miały