Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
Ciekawi mnie ta debilna logika wykopköw

Kiedy ktoś nie ogarnia jakiej firmy pociągami jedzie a ktoś inny zwrócić uwagę że to nie PKP a np Koleje Śląskie, Dolnośląskie, Przewozy Regionalne itd to zaraz tekst w stylu

"Hur dur Co mnie to jako klienta obchodzi"

Ale jakoś jak latają samolotami to nie słychać że latają LOTem tylko potrafią wymienić przewoźnika którym odbywają podróż, nawet jeśli ich jest dziesiątki a nie jeden w okolicy.

#kolej #pkp #lotnictwo
  • 17
@Pociongowy jadę kiedyś z kumplem R Poznań - Leszno, 3 jednostki to zajęliśmy służbówkę w ostaniej, w pewnym momencie (ubrany w koszulę w kratkę i krótkie spodnie) idę do klopa, a jakiś typ pyta czy może u mnie kupić bilet (°°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: ale co za różnica czy muszą znac przewoznikow xd

Nie

@mat9: Jest duża różnica bo kto inny płaci za kurs, kto inny odpowiada, kto inny przyjmuje reklamacje.

To jest proste i logiczne ale widać w Polsce jest rzeczą zbyt trudną niczym zrozumienie różnicy pomiędzy brutto a netto.
@sylwke3100: słabe porównanie z samolotami
Tam masz na całym samolocie linie lotniczą a na pociągach czasami nic nie ma
A włascicielem wszystkich linii i tak jest PKP
O tyle możesz mieć racje o te reklamacje
Ale tak to wydaje mi się, ze denerwujesz się jako miłośnik kolejnictwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sylwke3100: słabe porównanie z samolotami

Tam masz na całym samolocie linie lotniczą a na pociągach czasami nic nie ma

A włascicielem wszystkich linii i tak jest PKP

O tyle możesz mieć racje o te reklamacje

Ale tak to wydaje mi się, ze denerwujesz się jako miłośnik kolejnictwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@mat9: Ale co cię jako pasażera interesuje kto jest właścicielem linii kolejowych? Ty kupujesz bilety
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: nie

Wbijam do konduktora/kierowcy/biletomatu kupuje

@mat9: Dalej musisz wiedzieć bo

- nie na wszystkich liniach autokarowych kupisz u kierowcy a do niektórych pociągów musisz mieć kupiony bilet wcześniej
- biketomatöw możesz mieć więcej niż jednego przewoźnika tak samo jak kas na dworcach.