Wpis z mikrobloga

Mirki oszukujo! Uważajcie na usługi premium!

Możecie zostać okradzeni przy współudziale waszego operatora, a to wszystko w majestacie prawa. Temat został opisany w znalezisku:
https://www.wykop.pl/link/5228687/t-mobile-wystarczy-ze-klikniesz-reklame-by-naliczyc-oplaty/

Dzisiaj przekonałem się o tym na własnej skórze. W nic nie klikałem, ani nie wysyłałem żadnego smsa. Moim operatorem jest T-mobile(Heyah), ale z tego co wiem to u innych operatorów jest podobnie.

Najlepiej wyłączcie wszystkie usługi premium już dziś, a na pewno WAP premium.

#heyah #tmobile #orange #play #telefony #oszukujo
mindrape - Mirki oszukujo! Uważajcie na usługi premium!

 Możecie zostać okradzeni ...

źródło: comment_yQ4e4otbqPrpQTqYt0EouyZhLLGGNL1n.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@mindrape: pisz reklamację do tego digital cośtam, że nigdy nie aktywowałeś takiej usługi i chcesz zwrotu środków. Jeśli będą coś burczeć, to cyk skarga do UKE, który jest regulatorem w tego typu kwestiach.
  • Odpowiedz
  • 0
@Gix1 Wiem, że trzeba było. Miałem zablokowane, ale tylko SMS premium.
Nie napisałem tego posta, żeby się żalić, ale żeby ostrzec innych. Sam czytałem na wykopie, że jest możliwość pobierania opłat w ten sposób, jednak przez tyle lat użytkowania telefonu mnie to nie spotkało i myślałem, że to bardzo rzadkie.
Myślę też, że należy nagłaśniać takie sytuacje. Dla mnie to skandal, że ktoś może pobrać kasę z konta bez jakiejkolwiek autoryzacji, a
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mindrape: z tego co wiem zwracali klientom internetu domowego lte. Oferują direct billing bez sms.
Orange klientom internetu mobilnego którzy aktywowali do sierpnia. Od września wycofali direct billing bez sms.
Play nikomu. Nie oferują direct billing bez sms.
Plus nikomu chociaż oferują direct billing bez sms.

Co znaczy bez sms? Jeśli aktywacja jest z internetu mobilnego danej sieci, nie jest wymagane potwierdzenie transakcji poprzez przepisanie kodu otrzymanego sms.

W Orange i
  • Odpowiedz