Wpis z mikrobloga

Chce kupic konsole mezowi, na poczatku chcialam brac #ps4 ale juz sama nie wiem czy #xboxone nie lepszy. Maz lubi gry typu #fifa lub #callofduty, chcielibysmy tez jakies gry ruchowe (czyli move lub kinect, racja?) zeby przy okazji jakiejs imprezy pograc ze znajomymi. Nie musi byc jakas super grafika, ale dysk raczej 1TB. Raczej nie planujemy uzywania VR. Co polecacie?
  • 16
@petugh: Jeżeli mąż lubi fife/coda to raczej dużej różnicy nie ma, którą konsolę wybierzesz. Xbox jest chyba teraz tańszy od ps4. Jeżeli chodzi o gry ruchowe to wydaje mi się że tutaj xbox delikatnie góruje nad playstation. Najlepiej jakbys delikatnie podpytała/wybadała którą konsolę wolałby dostać
@petugh: @Nitoslaw: uściślając - istnieje org. przejściówka, która pozwala podłączyć Kinecta do S i X. Teraz wszystko może być dużo droższe, bo święta, a tak to często za nie duże pieniądze dało się używany komplet kupić.
No i Kinect jest dużo fajniejszy niż Move, ale tak jak było wspominane jest już raczej martwy, wychodzi na niego chyba tylko nowe Just Dance ;)
@petugh: a może spójrz trochę z innej strony. Wasi znajomi jeżeli mają konsolę, to co to jest (celowałabym pod znajomych, by móc też z nimi grać). Nie ma jakieś ogromnej przepaści między jedym, a drugim. Ja jestem fanem sony od '95. Dwa razy w życiu miałam xbox360 (dwa razy laser poszedł się.... no popsuł się) i... niespecjalnie mi podszedł, tak samo jak miałam możliwość sprawdzenia xbox one u brata - nie
@petugh: bierz PS4, zamiast Xboxa pomysł nad padem do komputera bo wyjdzie na to samo. Xbox od lat nie jest konsolą a biedakomputerem.
Przedmówcy mają rację że nie pograsz w gry ruchowe na Xboxie ze sklepu
@petugh: niestety na obecnych generacjach nie ma za dużego wyboru w grach ruchowych, jeśli w ogóle są, a szkoda bo poprzedniej generacji obie konsole miały ciekawe propozycje. PS4 daje ewentualną możliwośc rozszerzenia o okulary VR, co jest chyba najciekawsza rzeczą pod imprezy i znajomych. Na PS4 dodatkowo są gry PlayLink czyli gracie w kilka specjalnych gier sterując każdy ze swojego telefonu(wystarczy darmowa do ściagnięcia apka). Na Xbox tego chyba nie ma,
@petugh Jeśli chodzi o gry imprezowe to zdecydowanie PS4, obczaj wiedzą to potęga, to jesteś ty albo ukryty plan. Z doświadczenia powiem że robią robotę. Na ps move na imprezy sprawdził mi się też Just Dance
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Itt naganianie na PS4 posuwając się do kłamstw o niemożności podłączenia Kinecta do nowszych Xboxów, co jest nie prawdą, bo wystarczy przejściówka i można tańczyć.