Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym komuś pomóc w wyborze auta. Stąd pytanie do Was, ponieważ moja propozycja BMW E61/E91 została odrzucona. Wymagania:
- benzyna 140+ koni, może być z turbo, może być bez
- silnik dobry do LPG
- coś do czego można się zapakować z wózkiem dziecięcym na jakiś wyjazd, czyli optymalnie pewnie kombi albo jakiś scenicopodobny van
- budżet 35-40k na sam zakup
- coś z marek niepremium raczej

Niestety samochody rodzinne to trochę nie moja kategoria i nie jestem pewny co polecac. Laguna 3? Cytrynka C5?

Dziękuję za pomoc!

#motoryzacja #samochody
  • 17
@tomaszq: Nowszych aut dobrych do lpg już nie ma. Wszystkie w miarę świeże auta premium mają bezpośredni wtrysk. Ja mogę polecić Lagunę 3 z 2.0 turbo. Dość świeże auto, komfortowe, nie gnije no i przede wszystkim koszty eksploatacji nie zabijają a są wręcz przystępne. Plastiki dość przeciętne ale poza tym same zalety.
@Andrzej_K No właśnie L3 z 2.0T jestem najbliższy, muszę znaleźć coś sensownego w okolicy i zobaczyć czy się spodoba.
To nie musi być wyścigówka, tylko żeby bez zadyszki dało radę śmigać te 140km/h w komfortowych warunkach.
Mondeo, w dodatku w tym budżecie łatwo znaleźć krajowe. Peugeot 508 - moim zdaniem bardzo udane auto. Jeśli jest sie pragmatykiem, można przycelować w Insignie xD Może jeszcze Avensis... I nie zapominajmy o Volvo, jak kombi, to Volvo.