Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dobra, Mirki od #elektryka #android #smarthome #google #googlehome . Mam taką rozkminę. Podłączyłem lampki choinkowe przez taki dość starawy włącznik DLink , który się łączy po wifi.
Elegancko widzi go google home. Nazwałem go "choinka" i w aplikacji DLink i w aplikacji Google home.
No i z poziomu google home elegancko mogę włączyć choinkę , ale asystent tego nie ogarnia.
Próbowałem już różnych poleceń.
Ok Google, włącz choinkę ( ten mi wyświetla qwa zdjęcia choinki)
Ok Google włącz choinkę w salonie ( to samo)
Ok Google włącz urządzenie choinka ( nie rozpoznałem takiego urządzenia)
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qjava: na podstawie odkurzacza muszę powiedzieć że to trudne bo w zależności od urządzenia trzeba użyć odpowiedniego czasownika. Np włącz odkurzacz nie działa tylko rozpocznij sprzątanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FoxX21: @zibizz1: jakbyście byli zainteresowani, to rozwiązałem problem. Polski asystent nie do końca ogarnął zmianę nazwy urządzenia, i identyfikował gniazdko ( nazwane przeze mnie choinka) jako "DW-215" czy jakoś tak;).
Zmiana języka w telefonie na angielski powiększyła troszkę liczbę opcji asystenta, ustawiłem więc Rutynę ( w pl google home nie ma rutyn), że jak mówię Turn on lampki ( nazwa lampki była dobrze odczytywana przez angielskiego asystenta, choinka nie) to