Wpis z mikrobloga

@Drail: na szczęście do tej pory nie miałem takich sytuacji (bo ci debile w moich regionach są przyspawani do tego środkowego pasa...). Wiadomo, zawsze uważam, ale też jakoś nie #!$%@? jak głupi. Poza tym jeżdżąc nikomu nie ufam, nikomu nie wierzę, po każdym spodziewam się najgorszego :p
  • Odpowiedz
@sunkillmoon e tam jest to denerwujące ale jeszcze nie niebezpieczne. Niebezpieczne jest siedzenie na telefonie (często spotykane niestety, nawet na autostradach), albo zmiany pasa na bezczela, bez poparzenia się czy można. Dziś na dk86 (rozdzień, przed zakrętem mistrzów) widziałem jak się Skoda wlaczała z prawego na główną i robiła to ruszając z miejsca. Na pasie głównym jechała ciężarowa 70 albo lepiej. Ledwo dał radę uciec, jakby nie wdusil gazu do podłogi
  • Odpowiedz
@haudujudu_: nie ma nic gorszego niż SZA( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)Niestety w ciągu ostatnich 2-3 lat na S86 się zrobiła tragedia. Ruch się bardzo zagęścił, okupantów środkowego i lewego pasa coraz więcej, jechać tam więcej jak 110 to jest ciężko. Zresztą o 86 i o tym jak ludzie się na niej zachowują można by książke napisać. Albo film chociaż bo
  • Odpowiedz
@prze_galant: Uczciwe trzy pasy (nie liczę rozbiegowych/dobiegowych) są przez 9.3 kilometra (picrel). Zależnie od tego jak liczysz to 1/3 albo 1/4 obwodnicy Krakowa.

Jeśli mam opcję albo jechać za dziadkiem w Clio 80 na środkowym, albo unikać handlowca w Octavii prującego 180 lewym, to wolę wyprzedzić prawym, zachowując w stosunku do dziadka szczególną ostrożność, na wypadek gdyby mu jazda środkiem się odwidziała.
GaiusBaltar - @prze_galant: Uczciwe trzy pasy (nie liczę rozbiegowych/dobiegowych) są...

źródło: comment_7cYoxASMKD12Of7ew0wvo3zCqNtHu8AT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@NoKoments ja to miałem już 2x sytuację gdzie wyjeżdżając w Zabrzu na rondzie Sybiraków w stronę Katowic najpierw się musiałem wlec 40km/h na podjeździe (bo dziadka i różowego paska samochody mocy w fabryce nie dostały) i na samej górze w momencie jak zmieniałem pas na środkowy, żeby ich wyprzedzić to dzbany od razu na środkowy, bez kierunku. Przecie środkowy pas to idealny pas jak się ma 50km/h na liczniku -.-
  • Odpowiedz