Wpis z mikrobloga

@sunkillmoon: jak jest jeszcze średnio-niski ruch to tam pół biedy bo właśnie sobie wskakujesz na prawy i elo. Gorzej jak się zbliżają godziny szczytu... Jestem ciekaw w ogóle co się dzieje w umysłach tych ludzi - wyprzedzają ich z prawej i lewej strony i nic im nie podpowiada, że coś tu nie gra?
  • Odpowiedz
Jestem ciekaw w ogóle co się dzieje w umysłach tych ludzi - wyprzedzają ich z prawej i lewej strony i nic im nie podpowiada, że coś tu nie gra?


@michaszko: Już parę razy wklejałem linka do tego artykułu:

https://www.rp.pl/Prawo-drogowe/301319962-Wysyp-mandatow-za-jazde-lewym-pasem-drogi.html

Policjanci jechali za mną nowiutkim samochodem marki bmw, nieoznakowanym. Zamigali mi światłami i kazali zjechać. Nie interesowało ich, że moim zdaniem nie jechałem na tyle wolno, by poruszać się prawym pasem, ani
  • Odpowiedz
@aksal89: też tak robię, tylko nauczona doświadczeniem mocno uważam, bo te głąby potrafią sobie nagle przypomnieć, że prawy pas to jednak istnieje i bez sprawdzania lusterka sobie na niego zjechać. Wku**ienie gwarantowane
  • Odpowiedz
Dobrze, że chociaż nie zajeżdżają drogi jak się ich z prawej wyprzedza xD


@hpiotrekh: Niestety zajeżdżają, bo prawe lusterko i kierunek to też lawa. Raz już uciekałem na awaryjny przez takiego. Obwodnica Krakowa, dziadzio jechał ~90 środkowym, lewy jechał 160, więc prawym wyprzedziłem jadąc ~120. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@sunkillmoon: standard, jedna z nielicznych dróg w pl z trzema pasami, to myślą, że prawy jest dla wozów zaprzęgowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a tak serio, to moje przemyślenie jest takie, że kierowcy sie nawzajem nakręcają na taką jazdę. ci co nie umieją na rozbiegowym się włączyć i wjeżdżają z prędkością 50km/h i ci co nie umieją sprawnie zmienić pasa w okolicach wjazdów. i tak to się
  • Odpowiedz
@sunkillmoon: niedawno wyprowadzilem sie ze slaska i za DTS-ka tesknie najmniej xd. Wiadomo, ze nigdzie nie ma idealow, ale wg mnie slascy kierowcy sa najgorsi w polsce (telefony, lewy pas, wolne ruszanie spod pasow, brak jazdy na zamek, brak kierunkowskazow)
  • Odpowiedz
  • 3
DTŚ z wolnym prawym pasem to jeszcze nic przy "Rozdzieniu" -S86 tam to jest dopiero festiwal jazdy środkowym pasem, w nocy to można czasem ciąć do końca tylko prawym i wyprzedzić 10-15 aut jadących środkowym xD
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: no jeśli wyprzedzam prawym pasem to zawsze podwójnie uważam.
Ale w sumię lubię to robić, jeszcze czasami spojrzę kogo wyprzedzam. Niech chociaż co 50 sprawdzi dlaczego ten #!$%@? go tak wyprzedza i doczyta jak się powinno jeździć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz