Wpis z mikrobloga

ak jakby 20 groszy na cukrze kogoś powstrzymało przed kupnem


@MirkobIog: Teraz często jest tak że 2 litry słodzonego gówna kosztuje tyle co litr dobrego zdrowego soku bez dodatków: ok. 4zł. jeżeli dodatkowo słodzone dostaną 20 gr. kary to będzie wielki bonus dla tych zdrowych soków.

ale czymś ten cukier będzie trzeba zastąpić


@MisiuMisiu: W wielu przypadkach nie trzeba, juz teraz są nie słodzone produkty tylko jest ich
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: w sokach i tak jest masa cukru więc z nazywaniem ich zdrowymi bym polemizował, każdy dietetyk zwraca uwagę na to, że fruktoza jest cukrem wątpliwym z punktu widzenia zdrowego żywienia. Jedyne co się powinno pić to woda albo bardzo sporadycznie napoje słodzone aspartamem. Tudzież stewia albo ksylitol.
  • Odpowiedz
@doniczkanawykopie: ja nie rozumiem bólu dupy o podatki konsumpcyjne. Ja pierodle ani słodkie napoje ani czekolada nie są dobrem podstawowym. Jesz to gówno bo chcesz. Jestem fanem dobrowolnosci w płaceniu podatków. Tak samo jak z akcyza na alkohol czy papierosy. #!$%@? pit i możecie na cukier i syrop glukozowy #!$%@? nawet 20% podatku, wypierodlone. A jeżeli przy okazji jakaś gruba p0lka będzie zarla mniej czekolady? Profit.
  • Odpowiedz
@doniczkanawykopie: i bardzo dobrze, powinien być podatek od wszystkiego co zawiera zbędny cukier i tłuszcze utwardzane. Ja wiem, że dla Konfederacji szczęśliwy Polak to Polak z miażdżycą, cukrzycą II typu i rakiem jelit, leczony za setki tysięcy złotych z NFZ, ale nie każdy uważa tak jak fanboje tejże partii. Jedynym złym ogniwem jest rząd, który wyda te pozyskane pieniądze nie na służbę zdrowia tylko na loty dla Jannigera albo jakiś
  • Odpowiedz
ale czymś ten cukier będzie trzeba zastąpić więc producenci zaczną dodawać jakieś inne substancje słodzące


@MisiuMisiu: Nie koniecznie, w wielu krajach znacząco się różni zawartość cukru w tych samych napojach (bez uzupełniania go słodzikami) i ludzie wciąż je piją. Także po redukcji zawartości cukru w GB czy Meksyku większość producentów po prostu zredukowała ilość cukru nie zastępując go niczym. Jeżeli konsument unikał produktów z alternatywnymi słodzikami, a takie są dostępne
  • Odpowiedz
@marv0oo: czyli konsumenci będą spożywać mniej tego co szkodliwe. Tak jak ma to miejsce w przypadku zmniejszających się paczek papierosów na zachodzie: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4565702/

Chociaż osobiście wątpię w zmniejszającą się gramaturę słodzonych napoi. Koszt produkcji jest w ich przypadku ekstremalnie niski, ale co ważniejsze proponowany podatek o wiele niższy niż w przypadku produktów akcyzowych. Oraz stały. W przypadku papierosów akcyza była stale podnoszona, a cena pojedynczego opakowania relatywnie wysoka. Dlatego zmniejszanie
  • Odpowiedz
@Mirkosoft moim zdaniem takie podejście, że podniosą podatki to będziemy zdrowsi to jest traktowanie ludzi jak bydło. Jakby chociaż dali gwarancje, że ten hajs pójdzie w pełni na medycynę.
Swoją drogą był już taki jeden co to gadał że zioła nie zalegalizuje bo jest be, bo uzależnia bo narkotyk itp itd, ale alko i petów nie zdelegalizuje bo nie na jaj. Więc nawet nie ma co się oszukiwać, że to jest
  • Odpowiedz
@marv0oo: A czy międzynarodowe korporacje które pakują tony pieniędzy po to żebyś kupował coraz więcej i więcej, finansując badania pod własne tezy, kompletnie nie zwracając uwagi na to czy ich produkt jest szkodliwy a kierując się wyłącznie zyskiem - to nie jest traktowanie ludzi jak bydło? Próżno oczekiwać od korporacji kierującej się zyskiem że będzie się chociaż w minimalnym stopniu przejmować dobrem konsumentów czy społeczeństwa. Ale po to się organizujemy
  • Odpowiedz