Wpis z mikrobloga

Podczas oglądania serialu obraz wyraźnie skacze w dolnej partii ekranu, takie jakby lagowanie. W MX Linuxie nie było tego problemu.. trochę mnie to boli, bo wydawało mi się, że większość nowoczesnych dystrybucji nie ma problemu z odtwarzaniem wideo. W VLC i w odtwarzaczu systemowym pojawia się ten sam bug. Macie pomysł co może być przyczyną, sterowniki? Co mogę zrobić? Zaczynam powoli myśleć o innych dystrybucji. Jeśli macie sugestie co do tego, które distro najlepiej radzi sobie z multimediami to będę wdzięczny.

https://www.distrowatch.com/table.php?distribution=peppermint ocena niby 9/10, ale widzę tutaj kilka poważnych niedoróbek. :/

#linux #gnulinux #grafika #pytaniedoeksperta

Najlepsze distro do multimediów i najbardziej stabilne?

  • Mint 30.8% (16)
  • MX Linux 3.8% (2)
  • OpenSUSE 7.7% (4)
  • Ubuntu 19.2% (10)
  • Fedora 3.8% (2)
  • Zorin 3.8% (2)
  • Manjaro 19.2% (10)
  • PC Linux OS 0% (0)
  • Inne - wymień 11.5% (6)

Oddanych głosów: 52

  • 12
@merito123: W moim przypadku ma, bo na jednej dystrybucji występuje, a na drugiej nie. Arch jest dla mnie w tym momencie zbyt skomplikowany, musiałbym z tydzień spędzić, aby go zainstalować i doprowadzić do stanu używalności.
Podczas oglądania serialu obraz wyraźnie skacze w dolnej partii ekranu, takie jakby lagowanie.


@tomosano: A to nie jest przypadkiem tearing obrazu? W ogóle spoko, że napisałeś jakie środowisko, jakie gpu i jakie distro (wywnioskować można tylko distro z linku).

Arch jest dla mnie w tym momencie zbyt skomplikowany


Jeden dzień najwyżej. Ale arch jest bez sensu jak nie lubisz grzebać w systemie przy każdej bzdurze.
@tomosano: zgaduję że podczas scrollowania w chrome masz podobnie z obrazkami, jakby się płynnie nie ładowału. To spróbuj tak (TearFree):

sudo vi /usr/share/X11/xorg.conf.d/20-intel.conf

Section "Device"
Identifier "Intel Graphics"
Driver "intel"
Option "AccelMethod" "sna"
Option "TearFree" "true"
Option "DRI" "3"
EndSection

I restart systemu
@tomosano: oczywiście nie sugeruję używania Archa dla początkujących, tam rzeczywiście jest dużo ręcznej konfiguracji, distro dla chętnych. Tym niemniej Twoje problemy nie wynikają z dystrybucji, a z użytego sterownika i konfiguracji X serwera. BTW I use arch ( ͡° ͜ʖ ͡°)