Wpis z mikrobloga

@Emes22: Nie co masz trudnego tylko co to za distro. Manjaro to przede wszystkim arch ze wszystkimi jego wadami i zaletami. Fajnie, że masz dostęp do archa i manjaro to taka dystrybucja-śmieć posklejana z innych distro ale poczekaj aż za dużo z AUR dodasz do systemu i będziesz chciał któregoś dnia to zaktualizować. Albo po prostu ktoś coś srogo #!$%@? w skypcie budującym AUR - a takich skryptów jest od cholery
@Kryspin013: Nie mam pojęcia co ty wypisujesz tutaj. Manjaro jest bazowane na archu, tak samo jak ubuntu na debianie.
Przesiedziałem kilka lat na manjaro i nic mi się nie popsuło, a miałem pełno rzeczy z AUR. Żadnemu znajomemu też się nic nie psuło. Tą jakość skryptów sprawdza community i jak coś jest nie tak, to od razu się dowiadujesz z komentarzy. Chociaż przez tyle lat nie miałem ani jednej nieprzyjemnej sytuacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Miesny_Jez: jak najbardziej OpenSuSe Leap, mam używam i jest zacne... tylko małe ale, żadnego KDE ani Gnome, zainstaluj podstawoweg GUI z menu wyboru (uruchomi się IceWM) i z konsoli instaluj xfce-pattern

no chyba że masz jakieś nowe i5 i siedzisz na kablu, to łap KDE, Suseł ma najlepszą integrację z tym DE
Przesiedziałem kilka lat na manjaro i nic mi się nie popsuło, a miałem pełno rzeczy z AUR. Żadnemu znajomemu też się nic nie psuło.


@Emes22: Nie ma to jak dowód anegdotyczny. Biorę przypadki z #linux przez kilka lat zebrane. Manjaro jest fajne dopóki nie jesteś laikiem i coś się nie popsuje.

Manjaro jest dobre dla laików, dużo bardziej przyjazne niż ubuntu,


@Emes22: Bo? Jest mniej popularne niż ubuntu, ma mniej
@Kryspin013: Mam dowód anegdotyczny, ale sam masz w sumie identyczny xd. Co ma ci się niby psuć? Jak nie grzebiesz to samo się nie popsuje na stable. No chyba, że jesteś na branchu testowym, to się nie dziw, że się wszystko psuje. Jest taki klasyk często na głównej "Nie wiem co wy robicie na tym windowsie, mi się nie psuje". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przez kompilowanie samemu
Jak nie grzebiesz to samo się nie popsuje na stable.


@Emes22: Korzystałeś kiedyś z archa? Widocznie nigdy nie miałeś problemu wygasających kluczy, źle zakolejkowanych pakietów z repo lub źle zakolejkowanych AUR, psutych zależności przez repo lub AUR lub innych bzdur.

Pisałeś o dokumentacji - serio myślisz, że laik będzie jej używać?


Nie... Witamy w manjaro gdzie jak chcesz coś minimalnie niestandardowego ustawić to musisz przegrzebywać się przez archwiki. Elo xD

Różnica
@Kryspin013: Nie chce mi się już odnosić do wszystkiego, za długo to trwa.

Manjaro to nie jest bezproblemowe distro i jakiejś wiedzy by z niego korzystać wymaga dlatego nie nadaje się dla laika.

Taki laik jedyne co najprawdopodobniej będzie chciał to instalacja maksymalnie kilku programów i ich używanie.
Polski support może i jest kiepski, nie mam pojęcia. Siedziałem tylko na zagranicznych supportach i tam to wygląda naprawdę świetnie. Są fajne grupy
Jak chodziłem do technikum i był temat linuxa to każdy polecał ubuntu. Myślisz, że ktoś z polecających go używał lub potrafił jakkolwiek pomóc? xD


@Emes22: #!$%@? wi xD Ja po prostu nie polecam rzeczy w ciemno xD

o ile prostsze są tam podstawowe rzeczy


@Emes22: Wiem i zgadzam się ale, to do czego dążę to opis tego, że to jest trochę inny rodzaj prostoty i wydaje mi się, że większość