Wpis z mikrobloga

Czy granitowe zlewy w kolorze czarnym tak szybko się rysują? Pierwsze zmywanie kilku talerzy w świeżo wyremontowanej kuchni i na dnie już mam dwa takie białe przeciągnięcia. A zmywałem delikatnie. Przy mokrym zlewie tego nie widać, ale jak przeschnie to strasznie rzuca się w oczy. Czymś to idzie zabezpieczyć prócz plastikowej wkładki do zlewu? Tak samo martwią mnie boczne ścianki i pozostałe fragmenty zlewu - ociekacz i taka mała półkomora-ociekacz (mam zlew półtora komorowy narożny).
#kuchnia #aranzacjawnetrz #remontujzwykopem #remont #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 14
  • Odpowiedz
@Vadzior: CCC - cena czyni cuda.

Po pierwsze to nie jest granit, ale to łatwo każdy wykmini. To taka umowna nazwa. W rzeczywistości jest to kompozyt (różniący się proporcjami kwarcu i żywicy czyli tegranit albo graniteka)

Ile kosztował? Te tanie np namiętnie śmierdzą podczas rozpakowania, ale to tak przeokrutnie że można puścić pawia. Te droższe już nie. Zależy od jakości kompozytu a to już sekrety producentów co używają i na ile
  • Odpowiedz
  • 0
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vadzior: mój nie ma ani rysy. Możesz go impregnować a nawet powinieneś specjalnymi środkami. Do czyszczenia też jest specjalny płyn.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vadzior: z Leroy, nie szukałem konkretnych. Jest impregnat i jest środek do czyszczenia. W instrukcji zlewu było jasno napisane żeby używać specjalnych środków itp.
  • Odpowiedz
@Vadzior: kupowalem z allegro caly zestaw w podobnej cenie i wszystko jest ok juz ktorys rok z rzedu. Kolor czarny. Moze dostales jakas felerna sztuke, albo gosc sprzedaje syf i tyle.

Prima-Gran-zlewy
  • Odpowiedz