Wpis z mikrobloga

@ 69guziec

komentarz odnośnie Twojego rankingu:

Nie chcę psuć dobrej zabawy i chętnie poczekam na jej efekt końcowy, jednak uważam, że aby wykreślanka miała sens, a jej wynik był obiektywny, należałoby zgodnie z zasadami logiki i czystej matematyki pominąć grupy.

Czyli wszystkich uczestników dwóch edycji trzeba wrzucić do jednego wora ( stworzyć jeden zbiór/grupę/ dla 2 edycji ) i wtedy zacząć kolejno usuwanie poszczególnych uczestników ( od najgorszego spośród wszystkich do najlepszego i najbardziej przez nas lubianego ) - analogicznie do DWB.

Wtedy dopiero zostałby wyłoniony rzeczywisty ulubieniec wykopu spośród wszystkich uczestników dwóch ostatnich edycji i mielibyśmy rozeznanie, na którym miejscu plasują się poszczególni uczestnicy.

A tak obecnie mamy wykreślankę opartą jedynie na stworzonych chyba nawet nie w sposób losowy czterech grupach, których waga ( skład uczestników ) nie jest równy.

Inaczej pisząc i bardziej obrazowo - grupa, w której znalazł się Wiktor ( nr 1 ) jest dużo słabsza niż grupa nr 2 czyli Kamila, co jest akurat dla Wiktora bardzo korzystne, bo to Kamil w swoim zbiorze ma mocniejszych przeciwników niż Wiktor.

Zatem nie wiadomo jak Wiktor poradziłby sobie w Kamila grupie i czy przypadkiem nie pokonałby go Bartek Boruc lub Madzia Wójcik w przedbiegach :D

#bigbrother
#bbwykreslanka
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skubarozpruwacz:

Po 1. To cudem przez przypadek przeczytałem Twój komentarz bo mnie źle oznaczyles droga zielonko
Po 2. W ankiecie może być max 10 osób, więc jak mam wrzucić wszystkich do jednego wora? Przy każdym moim poście jest napisane, że jest 40 uczestników, więc muszę podzielić na 4 grupy.
Po 3. Owszem, są grupy nierówne, bez sensu jakby w jednej grupie byl np Wiktor Kamil Bartek Madzia czy Maciek bo do
  • Odpowiedz
@69guziec:
;D
w miarę masz rację i w miarę uczciwe oraz w miarę cieszą mnie te rezultaty :)
chociaż jakby tak wrzucić do jednego wora Wiktora, Kamila, Igora, Boruca, Zając i Wójcik czy Maćka z poprzedniej edycji to mogłoby się okazać, że ci z drugiego, a nawet z ostatniego wora czyli na największym wykopie - Zwalina, Darłak, Słabina, Wafel albo Żak i jej chłopak też mieliby szanse znaleźć się w pierwszej
  • Odpowiedz