Wpis z mikrobloga

Ale pięknie się jeździ na suwak we Wrocławiu. Wszyscy się grzecznie przepuszczają, dziękują itd. Oprócz jednej wrednej, star(sz)ej baby, która nie puściła nikogo, a jak się robiła między nią, a samochodem poprzedzającym minimalna przerwa to jak najszybciej ją wypełniała prawie uderzając kilka razy to auto. [ #wroclaw | #suwak | #jazdanasuwak | #kierowcy ]
  • 18
@UberKatze Teraz jazda na suwak jest prawem? Jeżdżę dość rzadko, że dwa razy w miesiącu i z jazdą na suwak mam tylko takie skojarzenia, że są 3 pasy przy obwodnicy Trójmiasta i robi się z nich 2 i zawsze ktoś #!$%@? na tym kończącym się za 200-500m pasem i wszystkich wyprzedza gdzie jest ścisk i normalnie by trudno mu bylo wrócić na "dobry" pas a potem się wciska na suwak. Nie wiem,
@Ernando Korek 1/3 krótszy i to tylko przez te 200-500m, ale wiem, to czepianie.

@bartis55 Rozumiem was tylko pewnie dotychczas tego prawa nie było i każdy spokojniejszy wolał chwilę wcześniej zmienić pas jadąc płynnie aniżeli dojechać do końca, samemu musieć stanąć i wymusić na pozostałych kierowcach zwolnienie do 0-20 km/h na drodze gdzie dozwolone jest chyba 120 albo 100. Potem każdy powoli rusza i to okrutnie zwalnia ruch - korek gotowy, gdyby
@BorowikSzlachetny: zgadza się, ale te 200-500m mniej korka może spowodować, że gdzieś tam wcześniej nie będzie zablokowane jakieś rondo lub skrzyżowanie co może znacznie usprawnić ruch.

I druga sprawa jeśli auta jadą 100-120km/h i ty masz się włączyć do ruchu, no to siłą rzeczy musisz się mocno rozpędzić na tym pasie który się kończy, żeby się płynnie włączyć (więc musisz mieć ok 90-100km/h).

Analogicznie jest na autostradzie. Chcesz się włączyć do