Wpis z mikrobloga

#codziennienowydumbphone nr 5: Nokia 9210i Communicator, 2002r.

Prawdziwy król telefonów z początku XXI wieku, szczyt marzeń i w zasadzie mobilny komputer z przeglądarką internetową oraz pakietem Office.
Literka "i" w nazwie oznacza, że to jest ta wzmocniona wersja, posiada 40MB pamięci wewnętrznej, obsługę Flash oraz podświetlenie LED.
Na pierwszym zdjęciu dodałem też wycinek z cennika Plusa z roku 2004, telefon bez abonamentu kosztował 4024,78 zł brutto.

Najważniejsze cechy telefonu:
- ekran główny 640x200 px, 4096 kolorów
- ekran klasyczny 80x48 px
- 32-bitowy procesor 66 MHZ, 8MB RAM
- system Symbian v6.0
- IrDa
- obsługa Flash 5
- bateria 1300 mAh
- obsuga kart pamięci MMC

Zapraszam do obserwowania mojego tagu, gdzie codziennie publikuje ulotki opisujące stare telefony sprzed ery smartphonów.

#telefony #ciekawostki
gonera - #codziennienowydumbphone nr 5: Nokia 9210i Communicator, 2002r.

Prawdziwy...

źródło: comment_hS0kz5LJ12DysfOJlPoREaCLMHuPymQP.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@gonera: Miałem rok od premiery możecie zadawać pytania,
Był to pierwszy communicator z kolorowym ekranem, miał rozkładaną antenke jak scyzorych, z przodu był mono wyświetlacz a rozmawiało się trzymając ją plecami do ucha.

Robiła wielki mindfuck w czasach kiedy telefony się pomniejszało do granic a Ty miałeś lapka w kieszeni.

Spasowanie było słabe, nierówno się zamykała, potem zmieniłem na mniejszą 9300
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama Szanuję! Ja z takich ekscentrycznych tworów miałem Palm'a z dotykowym wyświetlaczem, stylusem (trzeba było znać specjlny alfabet :D) a później Blackberry który nie dość że miał kolorowy wyświetlacz to wręcz w kosmicznej wtedy jakości :O Tylko bez internetu więc xD Ale takie czasy to byly
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama Siemensy dawne (Me45 pancerny, S35 elegancki) to też kurde niesamowity hardware i wzornictwo. Dziś takiej fantazji w sprzęcie brakuje, dopiero coś się zaczyna dziać z ekranami elastycznymi. Ale to co sprzętowo Nokia, Siemens i Sony Ericsson wyprawiali to wręcz sci-fi tylko soft nie nadążał
  • Odpowiedz