Wpis z mikrobloga

mam jakiś #!$%@? wentyl presta, czym to pompować? ostatnio normalną pompką prawie tę igłę #!$%@?ą złamałem, co za debil wymyślił te wentyle...
#rower
  • 15
  • Odpowiedz
@Trusky92: no patrz Pan, a ja mam Presty w kilku rowerach już kilkanaście lat i działają bez zarzutu ¯\_(ツ)_/¯

Pompka do Presty/zaworów rowerowych oczywiście.
Po pierwsze, odkręcić nakrętkę zaworka (ew. go lekko pacnąć żeby się odblokował, jak troszkę powietrza zejdzie), po czym nałożyć pompkę na tyle głęboko żeby guma złapała korpus zaworu a ta nakręteczka była "w wolnej przestrzeni" w środku pompki.
Napompować, zdjąć pompkę, dokręcić zaworek, gotowe.
  • Odpowiedz
@MiQ27: ja nie jestem jakimś super cyklistą i zawsze miałem samochodowe, podjeżdzałem do byle wulkanizatora czy tam wyciągałem z garażu pompkę nożną, 3 sekundy bez odkręcania i uważania na jakieś zaworki itp i leciałem z tematem, ten jest po prostu zbyt delikatny :)
  • Odpowiedz
@MiQ27: Nie przerasta tylko mam #!$%@?ą pompkę i pogięła mi się już jedna iglica, no patrzę właśnie te adapterki na alledrogo i chyba zamówię bo co mi zostaje, nie chce mi się wymieniać gumy całej
  • Odpowiedz
@dymel: No właśnie o tym nie pomyślałem, nie no w takie cyrki już się bawić nie będę jak rozwiercanie obręczny, zaraz będę jeździł na krzywej feldze..
  • Odpowiedz
@krabozwierz: Ale klikam z biura, wracając do domu na kolejny dzień podjeżdzam do paczkomatu, który mam po drodzę, muszę dosłownie zjechać na chodnik. Ja nie lubię kupować w sklepach, jakoś tak..
  • Odpowiedz
@Trusky92:
Wygiąłem prestę przy pierwszym pompowaniu w nowym rowerze XD
Nie odkręcaj tego dzyndzla do końca, wystarczą dwa obroty i będzie bezpiecznie, wtedy działa jak złoto i nic się nie gnie.
  • Odpowiedz