Wpis z mikrobloga

@Login_login: To ma w sobie dedykowany układ i przychodzi skalibrowane. Podpinasz się do tego po uart. To urządzenie zwraca co sekundę ramkę z przeliczonymi wynikami pomiarów. Najprawdopodobniej można skalibrować ten czujnik ręcznie z uwagi na możliwość komunikacji dwu-kierunkowej.
@0x34 Z tego co się orientuję w tych czujnikach te pomiary surowe do niczego się nie nadają. Musisz dodatkowo robić kompensację zależną od wilgotności. Poszukaj gdzie obok Ciebie jest stacja mierząca zanieczyszczenia, pojedź tam ze swoim czujnikiem i porównaj pomiary. Możesz też z ciekawości pójść do łazienki po długim, gorącym prysznicu i sprawdzić czy wartości się zmieniają.
@0x34
@D-Anonek zerknij na mój poprzedni post oraz dodatkowo tutaj:

http://krakow-zdroj.pl

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1551991205093317&id=1520634914895613

Wykresy z czujników laserowych dla pm2.5 jako tako (z uwzględnieniem kompensacji) się pokrywają, a dla pm10 to już tragedia. Momentami dwa razy większa jest dla precyzyjnych pomiarów WIOŚ w porównaniu z czujnikami laserowymi.
Moim zdaniem, bardziej zabawka niż jakieś konkretne pomiary.
@inspektor_gadzet: Temat zwiech znam dobrze. Najważniejsze jest solidne zasilanie. W chwili gdy esp nadaje po radiu, jego Stack potrafi się zawiesić (najpewniej oczekuje na jakąś flagę w while). Po chwili dump stacku i wraca do zabawy. Zawsze kładę większego tantala na płytkę i parę ceramików żeby to jakoś stabilniej pracowało ale cudów nie ma. Mam wrażenie że gdy korzystam z open SDK to sam esp chodzi stabilniej. Tutaj na nodemcu jest