Wpis z mikrobloga

właśnie z powodu wyrzutów sumienia po aborcji.


@Zahary_pl: o, to to, właśnie tak się to nazywa. Wyrzuty sumienia. Żal po zrobieniu czegoś, co uważamy za złe. To nie jest jakaś psychologiczna przypadłość wiążąca się z usunięciem zarodka z macicy, tylko wyrzuty sumienia. Mamy zabronić aborcji, bo niektóre kobiety tego żałują?
  • Odpowiedz
@RustyJames:

będzie płodem a potem będzie martwym płodem to wszystko. To nie o to chodzi by nazwać kogoś człowiekiem a może jeszcze nie, bo chodzi o to by kobieta miała wybór i by jako wolny człowiek mogła decydować o swoim ciele.


Ojojojojojoj. Kobieta ma wybór. Gdy decyduje się na seks, zdaje sobie sprawę, że może począć nowe życie, za które stanie się
  • Odpowiedz
@teobalda: teraz powiedz, dlaczego mamy słuchać twojej opinii, gdy mogę posłuchać kogoś kto "wierzy" w całkowicie odwrotną opcję? Albo trollujesz, albo nie kumasz jak działa logika i argumentacja.
  • Odpowiedz
@KomosaBiala: tak - aborcja oprócz zabójstwa człowieka, również destrukcyjnie wpływa na psychikę kobiety - jakkolwiek to nazwiemy: sumienie/syndrom postaborcyjny itp. A Twoje "teoretyzowanie" i "semantyczne ucieczki" tych faktów nie zmienią.

Najwyraźniej wiedzą o tym syndromie m.in. władze Francji skoro grozi tam wysoka kara finansowa za przypominanie, że aborcja to zabójstwo.

Trzeba okłamywać całe społeczeństwo, zakazywać mówienia prawdy - aby nie potęgować właśnie "syndromu aborcyjnego". Choć oszukiwanie samej siebie co do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Planeta_odebete2: Jak to brzmi? Chcesz ratować życia które mogą powstać a nie muszą, bo jest na to prosty zabieg. Komórki łączą się i powstaje dziecko ale można to powstrzymać na etapie który nie doprowadzi do żadnych szkod. To co innego niż życie człowieka który jest na świecie i nie jest w ciele innej osoby. Tak kobieta i mężczyzna uprawiają seks, często bez zabezpieczenia i tego nie zmienisz choćbym nie wiem
  • Odpowiedz
tak - aborcja oprócz zabójstwa człowieka, również destrukcyjnie wpływa na psychikę kobiety


@Zahary_pl: masz na to jakieś dowody? I jesteś w stanie wykazać, że urodzenie niechcianego dziecka i oddanie go do adopcji wpływa na psychikę (i ciało!) kobiety mniej destrukcyjnie?

Najwyraźniej wiedzą o tym syndromie m.in. władze Francji skoro grozi tam wysoka kara finansowa za przypominanie, że aborcja to
  • Odpowiedz
Tak kobieta i mężczyzna uprawiają seks, często bez zabezpieczenia i tego nie zmienisz choćbym nie wiem co byś zrobił.


Nie chcę nic zmieniać

Nikt nie chce mieć aborcji ale kobieta powinna mieć ten wybór bo jest to w jej ciele.


Pozbawia
  • Odpowiedz
no ale popatrz, do czego doszliśmy: zabijanie jest złe, bo Dekalog (w którego słuszność ty wierzysz), tak mówi. Czyli, w skrócie, zabijanie jest złe, bo ty tak wierzysz.


Oczywiście, na całym świecie, od krajów cywilizowanych, po jakieś kultury plemienne, co do reguły, kara się za zabójstwo. Jeśli dobrze rozumiem twoje intencje, próbujesz tu dowieść, że zabójstwo jest, w najgorszym wypadku, moralnie neutralne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@KomosaBiala
  • Odpowiedz
Oczywiście, na całym świecie, od krajów cywilizowanych, po jakieś kultury plemienne, co do reguły, kara się za zabójstwo. Jeśli dobrze rozumiem twoje intencje, próbujesz tu dowieść, że zabójstwo jest, w najgorszym wypadku, moralnie neutralne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Planeta_odebete2: Nie. Próbuję dowieść, że moralność jest, ostatecznie, umową społeczną. Ja nie chcę być zabita, ty nie chcesz być zabity - umówmy się, że ja cię nie zabiję,
  • Odpowiedz