Wpis z mikrobloga

Co mnie denerwuje u tych południowców to akcje typu dzisiejsza. Wbijamy do pizzeri w 6 osób zamawiamy 4 pizze i gość mówi że minimum 6 musimy zamówić, bo mu się nie opłaca stolika zajmować. Wiadomo wolny rynek, to wyszliśmy, ale co o tym myślicie ? W Polsce mnie nigdy taka sytuacja nie spotkała a w Hiszpanii 2 razy i dziś w Rzymie.
#podroze #wlochy #januszehiszpanskiego
  • 25
@Positano1: No taka sytuacja. Wystawiłem burakom 1 gwiazdkę na trip advisor i mapsach, pokazując typowi to przy wyjściu i coś tam zaczął bełkotać, czemu. ( ͡° ͜ʖ ͡°). Raz siadłem z kumplem w Walencji. Nie byliśmy jeszcze głodni zamówiliśmy po litrowym browarze, gość pyta co do jedzenia mówię, że narazie nic, później coś może zamówimy. Gość, że może tak może nie bo jak nie to on nie
@kub54: spoko, w Porto po południu chcieliśmy usiąść tylko na drinka i piwo to też nikt się nie zgadzał i trzeba było jedzenie domówić bo "lunch time". XD

Co kraj to obyczaj, nic mnie już chyba nie zdziwi.
@michalina__: W Krakowie nigdy mnie coś takiego nie spotkało a bywam w knajpach na rynku i nie zawsze każdy zamawia obiad. Trochę dziwne to Twoje tłumaczenie z tą porą, bo jaka to jest pora obiadowa ? Jeden je o 12 drugi o 17. I w Polsce w żadnej porze mnie nic podobnego nie spotkało.
@kub54: nie, w Hiszpanii są stałe pory kiedy je się menu obiaowe, i poźniej po 20:00 są rezerwy na kolacje

zależy jaki typ restauracji tam gdzie byłeś obawiam się, że w centrum miasta albo blisko plaży typowo turystyczne miejsce... gdzie właśnie liczą na takie okazje

mnie właśnie oszukał taksówkarz w Krakowie, byłam na wakacjach widział, że się nie znam, w dodatku mój chłopak nie jest Polakiem więc... pozatym z opowiadań znajomych
@kub54: zawsze zorientuj się, czy słychać tam lokalnych hiszpanów, jeśli tylko turyści to nie wchodzi się do takich miejsc

po drugie wszystkie dobre restauracje bary itp wcale nie mają super dekoracji, ani nie zachęcają do tego żeby tam wejść :)
@Krupier @kub54 musicie też wiedzieć że jest podział na RESTAURACJA i BAR /cafeteria, jesli w restauracji są nakryte stoły obrusy, karta typowo na jedzenie to nie wchodzi się tam na drinka, piwo, czy kawę do tego celu są inne miejsca, więc nie dziwie się że odmawiają.

Takie restauracje z jedzeniem są dużo droższe w utrzymaniu z punktu widzenia właściciela, musza mieć więcej obsługi produktów itd jesli ma ktoś usiąść do stolika i
musicie też wiedzieć że jest podział na RESTAURACJA i BAR /cafeteria, jesli w restauracji są nakryte stoły obrusy, karta typowo na jedzenie to nie wchodzi się tam na drinka, piwo, czy kawę do tego celu są inne miejsca, więc nie dziwie się że odmawiają.


@michalina__: a ja się dziwię bo tracą klientów.

Takie restauracje z jedzeniem są dużo droższe w utrzymaniu z punktu widzenia właściciela, musza mieć więcej obsługi produktów itd
Nie traca klientów, bo skoro tak robią to widocznie im się to opłaca,
obłsuga doskonale wie kto jest turystą a kto nie, więc to jest na zasadzie jak nie ten to inny,
tutaj tripadvisor nie ma mocy jeśli chodzi o restauracjie... Z punktu widzenia naszego masz rację że tracą ale tutaj jest inaczej, tego nie da się zrozumieć logiką. Tak samo jak wszystkiego innego, mieszkam tutaj 7 lat w Hiszpanii i na
@michalina__: Rozumiem argument z orientacją co jest dobre i często korzystam z rad, ale zdarza mi się zjeść gdzie po prostu jestem i w Polsce taka sytuacja mnie nigdy nie spotkała. Drugi raz na Majorce weszliśmy do restauracji, usiedliśmy i za minutę przyszli znajomi, że mają fajne miejsce. Jak wstaliśmy kelner pokazał nam faka
@Krupier: staram się tylko Tobie wytłumaczyć jak to tutaj działa, w miejscu w którym mieszkam już kilka lat, ale Ty wiesz swoje...
problem w tym, że to Ty kolejny raz już natknałeś się na takie przypadki, JA NIGDY, więc powodzenia!
@michalina__: gdzie ja napisałem cokolwiek, że natknąłem się na takie coś kolejny raz? Nigdzie.

I nie dyskutuję na temat tego jak to działa, ma prawo sobie działać jak właściciel sobie wymyśli. Mówię tylko, kolejny już raz, że twierdzenie "praktycznie żadna lokalna DOBRA restauracja czy bar nie ma tripadvisor" jest nieprawdą.
A SKORO TUTAJ MIESZKAM TO WIEM LEPIEJ NIZ TY ?


@michalina__: XD

Nie, to, że gdzieś mieszkasz nie daje ci prawda do takich generalizacji. Wyobraź sobie, że też byłem w tych rejonach nie raz (plus wiele innych w Europie) i nie raz odwiedzałem lokalne knajpy posiadające konta na TP, FS czy FB. I wiesz co? Były dobre.

Dlatego to co piszesz jest nieprawdą.
praktycznie żadna lokalna DOBRA restauracja czy bar nie ma tripadvisor, strony na fejsie itp. bo każdy wie, że tam dobre jedzenie xD

@Krupier: nie mówię o Europie, tylko mówię o BALEARACH, gdzie mieszkam a konkretnie mniejszych miejscowościach oprócz stolic wyspy !