Wpis z mikrobloga

@Jeffrey_M: po długiej nieobecności otworzyli między Głogowem a Lesznem linię kolejową i dzisiaj chyba był pierwszy przejazd. Pierwsze 200 pasażerów miało przejazd za free. Co ciekawe, linia z założenia jest nierentowna i będzie utrzymywana przez samorządy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@joybubbles: Leszno jest zapchane, brakuje miejsc. Można zrobić dodatkową linię przez Leszno, owszem, ale można też przez Głogów - przynajmniej kilkaset (obstawiam ponad 350) osób dziennie podróżuje z Głogowa do Leszna kilkunastoma zapchanymi busami. Przesiądą się w pociągi, tak jak było kilka lat temu.

Edit: no i połączenie z Poznaniem. Wcześniej trzeba było jechać busem z Głogowa do Leszna i tam przesiadka do Poznania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@John_Clin: #!$%@? żulostwo, ciekawe gdzie sie dowiedzieli że będzie zupa. Fajnie że się reaktywuje linie zamiast zamykać. Jestem za tym aby puścić szynobus gdzie się da. Jednak aby ludzi jeździli potrzebny jest jakiś takt choćby co 2h, wcześnie rano żeby było jak dojechać do pracy i było czym wrócić inaczej ludzie wybiorą auto
  • Odpowiedz
@Kion: Wow, linia była zamknięta? Nieco ponad 10 lat temu jeździłem do Zielonej Góry z przesiadką właśnie w Głogowie. 99 km trasa, podróż trwała 2,5 godziny :D To jak ludzie jeździli np. z Leszna do ZG?

EDIT: Właśnie sprawdziłem - trasy są przez Poznań, Wrocław lub Zbąszynek. Masakra.
  • Odpowiedz