Wpis z mikrobloga

Eluwina mirasy. Poszukuję sobie jakiegoś fajnego monitora do pracy. Pracuję głównie w Figmie przy #webdesign #uxdesign (bardziej UI, ale nie bijcie za tag :D) ale zdarzy się też w Photoshopach przy grafikach promocyjnych pod fb/insta/linkedin, coś tam przy Illustratorze podłubię, a i w After Effects ostatnimi czasy próbuję znowu sił. Aktualnie pracuję na Dell'u P2416 i generalnie nie ma tragedii, ale brakuje mu kolorów i chciałbym przesiąść się na coś większego, bo to mój główny monitor, a wychodzę z założenia, że lepszy jeden konkretny monitor niż dwa średnie. Poza tym lubię i jestem przyzwyczajony do jednego monitora, na macOSie nie jest to żaden problem.

Szukam czegoś do 2,5k, rozdziałka QHD, najlepiej 27 cali i spodobał mi się Dell UP2716D (klik) ze względu na dobrą specyfikację i dobre pokrycie palet. Czy w tej cenie znajdę coś lepszego? Znajdzie się jakiś inny konkretny dobry monitor do pracy w tej cenie z ukierunkowaniem na graficzne rzeczy? No i bardzo fajnie jakby miał USB-C umożliwiające ładowanie maczka.

#monitory #dell #photoshop #grafika #aftereffects #illustrator
  • 4
@najman: Aktualnie siedzę na P2416 czyli 24' 2560x1440 i do takiego monitora jestem przyzwyczajony i pracuje mi się całkiem nieźle. Projekty i tak często przerzucam sobie na ekran laptopa i możliwie na sprzęcie kogoś innego z FullHD. Ale dzięki za info, muszę się przyjrzeć samej serii "U", bo może faktycznie wystarczy na moje potrzeby w wersji 25-27cali.
@ZoNKeR: ja niedawno kupiłem używanego UP2716D. Nie wiem ile godzin pracy, nie rozkminiłem jeszcze jak odpalić menu serwisowe ale robi bardzo dobre wrażenie. O ile bez włączonego trybu kompensacji widać pewnie nierównomierności na matrycy przy maksymalnej jasności to przy włączeniu fabrycznej kalibracji jest naprawdę nieźle. Czerń mogłaby być lepsza ale to IPS więc cudów nie będzie nawet na współczesnych modelach.

Bardzo spoko jest opcja sterowania jasnością z poziomu windowsa - z