Wpis z mikrobloga

Miraski ma taką akcję. Chciałbym sobie zrobić takiego laptopa trio MacOs, Linux, Windows. Ceny nowych MacBooków Pro są przerażające, więc pytanie jest takie. Co powinienem zrobić? Wziąć jakiegoś w #!$%@?ę starego Macbooka, tylko po to żeby mieć instalkę do MacOs, i wgrać to na jakimś "normalnym" laptopie jako hackintosh i wtedy triple boot, czy wziąć jakiegoś macbooka pro z 2012, w których jeszcze można wymienić/dołożyć ramu i ssd i na tym instalować? Chyba, że faktycznie warto wydać te 8k na podstawową wersje nowego pro?

  • 42
@s3b4: T430 podobno daje radę nawet na Mojave ale nie wszystko. Starych maców nie polecałbym pod nowego macOSa, od Mojave sporo rzeczy się zmieniło i np bez GPU z Metalem są problemy.
@szulmack: mogę się mylić ale z tego co kojarzę to ten macowy system legalnie można tylko używać na ich sprzęcie, możesz kupić starszego macbooka (system podstawowy), licencję na windowsa (którego będziesz wirtualizował), licencję na vmware (chyba że nie potrzebujesz do zastosowań komercyjnych to jest też darmowa wersja) na którym postawisz i linuxa i windowsa
tym sposobem połączysz 3 w jednym
@slabehaslo: @koneser_azbestu: @s3b4: Można sobie generalnie zrobić z tego co rozumiem legalnie instalkę systemu OS X, jak kupiłeś sprzęt i zainstalować go na innym kompie, kod do windowsa mam, ale nie chce go na wmvare, tylko zwykły boot, plus linux. Można to zrobić, tylko nie ma co ukrywać, że hackintoshe mają problemy ze sterownikami i sypaniem się jak cholera.
Można sobie generalnie zrobić z tego co rozumiem legalnie instalkę systemu OS X, jak kupiłeś sprzęt


@szulmack: Nie

Można to zrobić, tylko nie ma co ukrywać, że hackintoshe mają problemy ze sterownikami i sypaniem się jak cholera.


@szulmack: również nieprawda
@szulmack: ja mam trio boota na starym HP8460p wykokszonym na maksa + advanced docking station, wiec kazdy system lezy sobie na sobnym fizycznym dysku, ale... OS X stoi tam na wersji 10.13.6, dalem sobie spokoj z Mojave a co dopiero z Catalina. Dojscie do wpelni sprawnego, nielagujacego hakintosza zajelo mi z przerwami 2,5msc i dziesiatki godzin na przegladaniu forow, oraz zakupy uzywanych czesci na aliexpress i ebay, zeby skompletowac odpowiednie moduly
@Kuriozal: @cysiekw: @LazyInitializationException: @szulmack: W EULI może być napisane, że masz oddać nerke i co z tego? Taki zapis jest nieważny.
W UE licencja nie może ograniczyć wykorzystania oprogramowania po jego kupnie.

It means software licence agreements and all their terms and conditions (not just the one prohibiting transfer) can be ignored by European courts if the licence period is indefinite, and probably even if it is tied
@orchee: Właśnie chodziło o mobilność, mam teraz T460s, laptop świetny, najchętniej na nim bym postawił, ale gładziki i magsafe, trochę mnie skłaniają w stronę apple, dodatkowo chciałbym Catalinę zainstalować, więc nie wiem czy faktycznie nie będę musiał kupić nowego.

@s00snowski: W jaki sposób? szczególnie ten nowy.