Wpis z mikrobloga

Nawiązując do mojej przypadłości i tego ile szumu ostatnio narobiła, zachęcam do odsłuchania wywiadu z #programista15k który tego doświadcza od 15 lat, może jego wyznania będą stanowiły na tym portalu większy autorytet ( ͡º ͜ʖ͡º) myślę, że nie kłamie, bo większość tego co powiedział pokrywa się z moimi doświadczeniami, nawet wiek wstąpienia w ten stan jest podobny #oobe #sny #swiadomesnienie #ld
Perkotka - Nawiązując do mojej przypadłości i tego ile szumu ostatnio narobiła, zachę...
  • 13
@Perkotka: Nie #programista15k tylko programista. Pensja 15k u programistów to jak pensja 15k u prawników. Poczytaj sobie ile prawnicy naprawdę zarabiają. Większość robi za 2-5k a co dopiero 15k.

Piszę o tym ponieważ panuje zwyczaj wyolbrzymiania zarobków programistów i później chcesz komuś coś zlecić a ten się naczytał na wykopie że programiści zarabiają 15k i rzuca stawkami z tyłka.
@Perkotka ja to jedynie troszkę medytowałem dla eksperymentu i co ciekawe miałem tak mocne uczucie obracania się, ciężkości i podróży w jakimś tunelu że ze strachu odechciało mi się tego wszystkiego, ale kiedy to było.. ¯_(ツ)_/¯
@Perkotka: Argument nie do przeskoczenia. Skoro, teoretycznie każdy może osiągnąć stan OOBE choć nie jest to proste ale jednak jest masa ludzi którzy twierdzą że, tego doświadczają. Tak więc powinno dać się to zbadać, badań potwierdzających brak, dlaczego ?. Wszyscy (a przynajmniej zdecydowana większość) naukowców się zgadał i próbują zataić to zjawisko przed o ogóle #teoriespiskowe , czy jak ?
teoretycznie każdy może osiągnąć stan OOBE


@Deflaut: nie każdy, na pewno nie bez narkotyków.

Tak więc powinno dać się to zbadać, badań potwierdzających brak, dlaczego ?.


@Deflaut: Badania czy zjawisko występuje były i jest to podobno widoczne w aktywności mózgowej. A czy to jest powiązane z rzeczywistością fizyczną to jakoś jest ale na pokręcone sposoby i można się trochę pogubić(zwariować) szukając powiązań.
@mat888

Badania czy zjawisko występuje były i jest to podobno widoczne w aktywności mózgowej.

Tego nie próbuje negować. Neguje tylko, że ma to przełożenie na świat fizyczny.

A czy to jest powiązane z rzeczywistością fizyczną to jakoś jest ale na pokręcone sposoby

Źródło tych badań ?
Źródło tych badań ?


@Deflaut: żeby stwierdzić że zjawisko ma powiązanie ze światem fizycznym nie potrzebuję badań, kiedyś się zaczytywałem w nich ale teraz nie muszę. Tak jak mówię to jest pokręcone(pomieszane)-na przykład widzisz kogoś w oobe a później spotykasz go w świecie realnym. Ja tam nie dyskutuję czemu takie rzeczy się dzieją, czy to naturalne czy niewytłumaczalne. Dla mnie po prostu liczy się fajne doświadczenie i tyle.
@mat888: Ok, czyli nie wiesz z jakiego powodu takich badań nie ma. Czy jest to spisek, czy o co chodzi. A takie było moje pytanie.

na przykład widzisz kogoś w oobe a później spotykasz go w świecie realnym.

Myślę, że tak wiele osób miało nawet i w zwykłym śnie.

Dla mnie po prostu liczy się fajne doświadczenie i tyle.

No i spoko. Ja tylko mówię, że ten świat "astralny" istnieje tylko
Ok, czyli nie wiesz z jakiego powodu takich badań nie ma.


@Deflaut: istnieją, ale nie do końca wiarygodne. Jak poszukasz to znajdziesz. Ale to trochę takie bez sensu moim zdaniem.

No i spoko. Ja tylko mówię, że ten świat "astralny" istnieje tylko w twojej głowie, jest wytworem twojego mózgu i nie ma żadnego przełożenia na rzeczywistość.


@Deflaut: przełożenie na rzeczywistość istnieje, bo to co tam przeżyjesz wpływa na twój stan
@mat888:

przełożenie na rzeczywistość istnieje, bo to co tam przeżyjesz wpływa na twój stan psychiczny. Nawet przy założeniu że wszystko się odbywa w twojej głowie

Jak najbardziej się zgadzam.
Pisząc o braku przełożenia na rzeczywistość miałem na myśli to, że zwiedzasz świat wytworzony przez twój umysł, a nie świat rzeczywisty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Deflaut: Miałem kiedyś świadomy sen w którym obudziłem się w moim prawdziwym świecie z którego pochodzę, i ten w którym jesteśmy teraz był tylko wspomnieniem. Ta "rzeczywistość" świata jest bardzo ulotna.