Wpis z mikrobloga

#kontobankowe #kontofirmowe #bankowosc #dzialalnoscgospodarcza

W związku z wprowadzeniem tzw. "białej listy" podatników VAT, pora założyć konto firmowe (do tej pory DG prowadzona przez 2 lata na prywatnym i nie było problemu, ale tego numeru konta na białej liście mi nie ujawnią...), stąd też poszukuję możliwie najtańszej opcji. W PKO BP, gdzie aktualnie mam konto, widzę, że musiałbym dokonać co miesiąc transakcji bezgotówkowej kartą debetową na co najmniej 500 zł (mowa o "transakcji", a nie "transakcjach, których suma wyniosłaby 500 zł"), w przeciwnym razie 25 zł/mies. - nie widzi mi się płacenie takiej kwoty za to, że bank będzie moje pieniądze pożyczał innym i jeszcze na tym zarabiał (bo rezerwa cząstkowa, wiadomo). Czy ktoś zna jakieś sensowniejsze oferty? Dziękuję.
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Papinian: no i pytanie jeszcze czy dużo korzystasz z konta firmowego, bo akurat w Idea jebla idzie dostać z tym ich systemem przy dłuższej pracy. jak tak to lepiej zapłacić te kilka zł i mieć solidny bank a nie napisany przez bandę studentów. jak cała Twoja przygoda z kontem firmowym to ZUS, PIT i VAT to idea wystarczy
  • Odpowiedz
@Papinian: do mnie jutro powinien przyjechac kurier. zakladalem w niedziele. Ja w zleceniach stalych place rachunki, zus, ksiegowa itd. Bede robil to nadal z ROR, bo tam mam za free, a dochodowy bede placil z ING aby miec konto za free ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wychwalany: Ja tam zlecam płatności do ZUS i US ręcznie, żeby przypominać sobie jak wielka jest skala wymuszeń podatkowych państwa i pielęgnować w sobie pogardę dla aparatu urzędniczego. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Papinian: wystawiasz faktury na min. 15 tys. np. na złom, węgiel, usługi budowlane? Jeśli nie, to nie potrzebujesz konta firmowego, ani obecności na tzw. białej liście.
  • Odpowiedz
@Papinian: przy rachunku PKO Konto Firmowe warunek płatności 500zł dotyczy transakcji kartowych, a nie jedynie pojedynczej transakcji. Dodatkowo do bezpłatnego prowadzenia konta niezbędne jest zlecenie w miesiącu kalendarzowym przelewu do ZUS.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jonn: ja współpracuję czasem z urzędem miasta i juz dostałem info że jak nie będę na białej liście to oni mi ŻADNEJ faktury nie zapłacą. I co robisz? Pozdro Elo
  • Odpowiedz