Wpis z mikrobloga

Mirki mam ofertę kupić samochód, tyle że aktualnie on nie posiada OC. Właściciel powiedział, że opłaci OC jak będę zdecydowany wziąć ten samochód i teraz pytanie - wiem że są kary za każdy dzień auta bez OC, i na kogo przypada kara? Na poprzedniego właściciela czy w tym przypadku byłaby na mnie?

#prawo #ubezpieczenia #motoryzacja
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AaBbCcDdEeFf: to zapytaj na tagu ubezpieczenia które firmy nie rekalkulują w takim przypadku bo sam zakup przez niego nie sprawi że będziesz miał taniej. Może znajomy nie zdaje sobie sprawy że ewentualne zawarcie ubezpieczenia sprawi że automatycznie wychwycą jego brak i przyjdzie kara (coś koło 4tys)?
  • Odpowiedz
@AaBbCcDdEeFf: obowiązek posiadania OC na aucie zarejestrowanym w Polsce ciąży na Tobie od dnia stania się właścicielem pojazdu.

Co do rekalkulacji, na 100% PZU ja robi tylko na wyraźne życzenie Klienta, nie orientuję się jak reszta.

Zastanów się też co będzie w przyszłym roku, ponieważ wydaje mi się, że (poprawcie, jeśli się mylę) do zaliczenia stażu za bezszkodowość potrzebujesz pełnych 12 miesięcy ubezpieczenia na siebie.
Można byłoby to rozwiązać ubezpieczeniem
  • Odpowiedz
@AaBbCcDdEeFf
Jezeli ktos wczesniej mial zawarta umowe na rok na siebie i oplacil skladki-oc automatycznie sie odnowi
Natomiast gdy w ciagu roku ubezpieczeniowego bedziesz 3 wlascicielem auta( pan x,od ktorego kupujesz auto kupil je od pana y)-to wowczas konczy sie ono z dniem z certyfikatu polisy oc
Kupujac auto bez oc masz bezwzgledny obowiazek kupno ubezpieczenia tego samego dnia.
A co do oc po poprzednim wlascicielu-robisz z nim co chcesz
  • Odpowiedz