Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu wpadł w moje ręce skrypt gimbo politycznej nowomowy na następny rok. Zapomniałem o tym, ale widzę że nowe wytyczne są już realizowane:

Sławomir Mentzen POGRZEBAŁ intelektualnie Joannę Senyszyn.


Niestety nie mogę opublikować tekstu w całości, dlatego kilka przykładów, jak to będzie wyglądało w 2020

"Pogrzebał" może kojarzyć się lekko cmentarnie, ale tak nie jest. Cmentarz kojarzy się z KK, a za złe skojarzenia z tym tematem samemu można być pogrzebanym, jeśli przelew idzie z spółek skarbu państwa. Otóż metafory mentalnej anihilacji są bardziej przyziemne, a dokładnie - agrarne.

W 2020 będziemy czytać, jak jedna osoba urządziła drugiej

żniwa na umysłowym ugorze
meliorowała jałowiznę szarej masy
topił w glifosacie bezmózgie chwasty
lał wapno prawdy na załgane pasożyty

Jak widać farmy trolli odkryły kwiecistość naszego języka, dzięki czemu drugie życie dostaną stare i znane już "orki" i "masakry", które będą nagminnie żenione z przymiotnikami i innymi intelektualnymi wykwitami (np. mykologicznymi)

ten-i-ten dokonał fenomenalnej masakracji przegniłej grzybni (chodzi o mózg) tego-i-tego
bezpardonowo orał niczym herkules hektora
bezlitośnie miażdżył papierowy posąg próżnej dumy (to będzie tylko w płatnych subskrypcjach bo za głębokie)

W tej sprawie już poszło na wykop żądanie zwiększenia limitu znaków w tytule, chociaż z przecieków wiem, że się nie da i aby sprostać wymaganiom podjęto próby zamienia opisu z tytułem. Póki co wygląda to tak, że nic nie zrobiono poza zwiększeniem, pogrubieniem, podświetleniem i pseudo gifokształtną animacją czcionki opisu (wiecie, ruch i dynamika) i zmniejszeniem czcionki tytułu, aby zmusić podświadomość do zainteresowania się dłuższym tekstem jako pierwszym. Trochę naokoło, ale ma działać jeszcze przed naprawieniem tagów.

Natomiast raczej nie będzie żadnych anihilacji, hekatomb i apokalipsowania, więc o to można się nie martwić. Będę wiedział więcej to się podzielę. Pzdr z frtm

#heheszki #wykop #bekazpisu #grammarnazi #jezykpolski