Wpis z mikrobloga

Są tu jakieś Mirki co wypalają w drewnie? Lub znają kogoś, kto się tym zajmuje? Chciałbym na prezent kupić bliskiej osobie trochę drewna - prostych krążków, a może i jakiegoś pudełka, tak by mogła sobie powypalać. To jest jej hobby, ale nie raz narzekała mi na brak drewienek i trudność ze zdobyciem. Jakiego drewna szukać? Czy wystarczy wizyta w tartaku czy to jakaś grubsza akcja? Czy znajdę coś ciekawszego niż małe krążki, tak by mogła zrealizować jakiś bardziej ambitny projekt?
#wypalanie #drewno #pirografia
  • 8
Kuchenne nielakierowane drewniane deski do krojenia, sklejka z marketu, możesz ją pociąć na fajne kształty. Drewno chyba musi być płaskie, więc najtańsza jest sklejka. Do tartaku nie ma sensu iść, po cięciu piłą będzie jak tarka. Drewniane pudełeczko też raczej będzie fajne. Ewentualnie szukaj heblowanego drewna. Jest też takie coś jak sklejka modelarska, poszukaj
@gustawny: ja człowiek prosty, wypalam w sklejce, bo jest dla mnie łatwiejsza do zdobycia i mi wystarcza - wieksze formaty przygarniam z LeroyMerlin czy Castoramy
mniejsze z allegro jak cos potrzebuję, podkładki drewniane bukowe mozna celnąć bardzo fajne :)
jeśli chodzi o typowe drewno z tartaku, to niestety ja nigdy z nim nie miałam doczynienia, jedyne drewno z jakim miałam doczynienia to drewniane deski kuchenne - smieszne ale daje rade :P
@gustawny: sklejka brzozowa, a jak chcesz koniecznie drewno, to lipa.
krążki ciężko wypalać - musiały by być bardzo ładnie wyszlifowane, a drewna z drzew iglastych w ogóle nie bierz pod uwagę
co do dymu - kup jej jakiś mały wentylatorek, tylko żeby wolno / cicho chodził