Wpis z mikrobloga

Eksperymentowaliście kiedyś z aromatyzowaniem porterów? Na necie można znaleźć dużo naturalnych aromatów spożywczych np kokos, marcepan, kawa, czekolada. Myślę że dobierając odpowiedniego portera (raczej jakiegoś tańszego i ogólnodostępnego) i odpowiednie proporcje aromatów można by uzyskać niezłego sztosa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#craftbeer
  • 9
@Odbuta:

Myślę że dobierając odpowiedniego portera i odpowiednie proporcje aromatów można by uzyskać niezłego sztosa


To niby dobrze wygląda na papierze, w rzeczywistości już nie będzie takie proste.

Po pierwsze - większość dostępnych aromatów (szczególnie do wypieków) jest na bazie olejów. Jak chcesz to wymieszać z piwem? Aby to zadziałało, to aromat musi być umieszczony w czymś rozpuszczalnym w wodzie, glikol, etanol, czy coś podobnego.

Dobra, załóżmy że znajdziesz aromaty dedykowane
@BrowarPERUN: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, doświadczenia w tej materii nie mam żadnego dlatego też zapytałem czy tego typu eksperymenty mają sens no i skutecznie mnie zniechęciliście, szczególnie tym pienieniem po dodaniu aromatu. Akurat odmierzanie dawek nie byłoby problemem, zajmowałem się troche robieniem liquidów do e papierosów i tam też pojawiały się dawkowania typu 0.1ml i spokojnie da się to odmierzyć strzykawką no ale i tak wychodzi na to że to zabawa
@Odbuta:

skoro wpływ jest głównie na aromat a nie smak

może nie do końca precyzyjnie to napisałem. Są aromaty i są aromaty, czasem dominuje kwestia zapachowa, a czasem współgra zapach ze smakiem. Po prostu trzeba przetestować kilkadziesiąt różnych aromatów i kilku różnych dostawców, żeby obczaić różnice.

czy tego typu eksperymenty mają sens

wydaje mi się, że dla amatorów to nie ma sensu, bo zwyczajnie trudno o dostępność odpowiednich aromatów. To co