Wpis z mikrobloga

@Dumpster: Porównaj rok 2013 i 2016. Mam wrażenie, że te dane były zbierane w różny sposób i/lub o różnej porze nocy/roku, przez co trudno je porównywać 1:1
  • Odpowiedz
@Zelber: za stroną:

There are numerous reasons for this. One could be lack of good data. For example some areas have always some clouds and as VIIRS overlay is composited monthly, it is impossible to get good quality data coverage for that month. It is also possible that the proccess used to make the global image is not perfect. It could simply be that the radiance actually decreased or that HPS
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@namrab: a co w tym dziwnego, że się rejony wiejskie rozświetliły? Przecież to chyba nic dziwnego, że wraz z latami coraz więcej jest światła na wsiach. Chociażby latarnie przy drogach
  • Odpowiedz
@White_Magpie: W takim razie w Puszczy Białowieskiej nagle postawiono tysiące latarni ;)
Zwróć uwagę np. na Warszawę albo Poznań, są identyczne. To sugeruje, że mamy tu do czynienia z identycznymi danymi obrobionymi na dwa różne sposoby
  • Odpowiedz
  • 4
a co w tym dziwnego, że się rejony wiejskie rozświetliły? Przecież to chyba nic dziwnego, że wraz z latami coraz więcej jest światła na wsiach. Chociażby latarnie przy drogach


@White_Magpie To, że czasy elektryfikacji mamy za sobą i przy wyludnianiu sie prowincji, aż takiej różnicy nie będzie, nawet jeśli wzrost nastąpi. Mapa do hasioka.
  • Odpowiedz
@Dumpster: nowe osiedla od razu mają oświetlenie, na wioskach też już mało która nie ma lamp - nic dziwego, że tak to wygląda. U nas mają zakładać w przyszłym roku :( smuteczek bo nie będę mogła oglądać nieba. Już mi światła znad miasta i innych wiosek przeszkadzały i musiałam czekać do późnej nocy. A teraz to już w ogóle.
  • Odpowiedz