Wpis z mikrobloga

co oni tam namotali, hamulec sie nie miesci, dokladnie to nie ma przestrzeni miedzy tarcza a tym uchwytem ktory trze o tarcze, brakuje ze 3mm luzu pomiedzy. oryginalnie tam bylo 180mm, wstawilem 160mm ale to nie robi roznicy bo przeciez trze tarcza a nie krawedzia. z tylu oczywiscie weszlo bez problemu.

sa jakies ciensze te uchwyty, ewentualnie cos co by przesunelo zacisk o te 2-3mm? niby moge zdjac z mocowania tarczy te 2mm, spilowac z widelca tez z 1mm i z1mm z tego uchwytu ale to juz ostatecznosc

tak mysle ze moze wlozyc tam tarcze 180-200mm i wtedy przedluzajac ten element widelca wstawic tam jakies podkladki

tak to wygladalo w oryginale, ja mam shimano tourney tx mechaniczny

zastanawiam sie czy to wina widelca (moze ten uchwyt jest krzywo) czy piasty
#rower
a.....m - co oni tam namotali, hamulec sie nie miesci, dokladnie to nie ma przestrzen...

źródło: comment_J3Qjj04ZCs4trSowtvfqXseXPUU4RySx.jpg

Pobierz
  • 9
@acctim: NO to masz zły adapter. Zwróć uwagę na to, że śruby na zdjęciach mają po trzy podkłądki. To jest właśnie regulacja. Mocowania [mounty] nie są drogie, lepiej kup co trzeba, żeby nie jebło.
@r3pr3z3nt: jesli wstawilbym te podkladki to juz w ogole nie dalbym rady tarczy wlozyc, z podladka na piascie weszlo ale tam sa lozyska maszynowe wiec nie dam rady sobie przesunac piasty w prawo, sa wlozone 2 "grzybki" w rurke no i tyle - cala piasta

za cienki tez nie moze byc bo nie bedzie do czego wkrecic srub M6
@dran2: sprawdzilem teraz jeszcze raz dwa razy, to jest dluga piasta oba sa tej samej dlugosci (nie takie jak te w internecie gdzie sa o te pare mm krotsze)
w sumie moge jednego spilowac a drugiego poszukac dluzszego

musze sie odezwac do tych debili z planetx tyle ze kontaktu to nie ma z nimi zadnego

tyle ze na razie mam tam opone 2.3 wiec jest sporo miejsca ale kupilem tez sobie
@dran2: https://singletrackworld.com/forum/topic/disc-brake-mount-widths-an-onone-fatty-carbon-fork/
RDS = Rear Disk Spacing
FDS = Front Disk Spacing

You probably didn’t know that the disk on disk hubs isn’t in the same place front and rear – until now. As fatbikes were evolving, there was a time when 135mm front hubs were just rear hubs (some folk ran a SS rear hub at the front for a bit of contingency in the back country) so forks were