Wpis z mikrobloga

  • 401
I cyk drugi dzień polowania zbiorowego
Wczoraj padło 5 dzików i 2 sarny

Kilka osób wczoraj pytało mnie jak można czerpać przyjemność z zabijania odpowiadam

Nie liczy się samo zabicie a cała otoczka która jest na polowaniu( tropienie, spotkanie kolegów, przechytrzenie zwierzyny) dokładnie tak jak na rybach
Aczkolwiek fajnie złapać metrowego szczupaka
W dodatku może on być pysznym obiadkiem ()
#polowanie
ak_kubel - I cyk drugi dzień polowania zbiorowego
Wczoraj padło 5 dzików i 2 sarny

K...

źródło: comment_gAQ58TEDvgQwD6NvQXXEpnc67voIw3y7.jpg

Pobierz
  • 176
  • Odpowiedz
  • 5
@ak_kubel ok, myślę że w tropieniu, rytuałach jest coś przyjemnego. Przy spacerach z psem po lesie często zwracam uwagę na ślady, czasami kawałek staram się iść za nimi.
Ale czy to wszystko musi kończyć się strzałem?
Znajomy znajomego jako myśliwy biega z aparatem.
Bo co w tym wielkiego? Rozumiem odstrzał jak coś zagraża ludziom. Ale to o czym opowiadasz to czysty sport i rozrywka moim zdaniem.
A już w ogóle nie
  • Odpowiedz
@pani_koralgol: masowa hodowla nie ma nic wspólnego z dbaniem o środowisko, a takie zwierzęta cierpią przez całe ich życie. Łowiectwo to trochę inny temat, który nie jest aż tak skomplikowany, lecz dla wielu osób ciężko go przekminić. Przyjemne z pożytecznym - mówi Ci to coś?
  • Odpowiedz
Ja sie zastanawiam co siedzi we lbach tych bambinistów co to dostają palpitacji serca jak sie dowiaduja ze ktos poluje na dziki i sarenki. Oni na serio mysla ze taki mysliwy jak Ty to idzie do boru rzucac wyzwanie jakims dzikim bestiom z ktorymi bedzie przechodzil probe meskosci a Ty idziesz se po prostu na tej samej zasadzie jak grzybiarz idzie zbierac grzyby.

Sytuacja adekwatna: typ idzie do lasu i wrzuca zdjecie
  • Odpowiedz
I cyk drugi dzień polowania zbiorowego

Wczoraj padło 5 dzików i 2 sarny

Kilka osób wczoraj pytało mnie jak można czerpać przyjemność z zabijania odpowiadam


Nie liczy się samo zabicie a cała otoczka która jest na polowaniu( tropienie, spotkanie kolegów, przechytrzenie zwierzyny) dokładnie tak jak na rybach

Aczkolwiek fajnie złapać metrowego szczupaka
  • Odpowiedz
@ak_kubel: rozumiem polowanie dla miesa, bo takie zwierzatko mialo lepsze zycie, niz to ze sklepu. Ale mam wrazenie, ze tu jest polowanie dla frajdy a miesko tak przy okazji ( ͡° ʖ̯ ͡°) co takiego fajnego jest w zabijaniu
  • Odpowiedz
@ak_kubel: Ale szambo wylało w komentarzach xD Mi też się marzą wypady na polowania, na razie jest to dla mnie nieosiągalne, ale w przyszłości będę się starał coś działać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja Nie zmienię. Jeśli chodzi ci o to, że po dwudziestu latach człowiek nabiera doświadczenia i potrafi łatwo wytypować właściwą miejscówkę, to to już nie spełnia wymagań dla łowienia bez przygotowania, a o tym jest rozmowa. Rybę trzeba przechytrzyć, a wybranie miejsca i dobór sprzętu to są tego składowe. Dalej uważam, że wrzucając losowej wielkości hak, z losową przynętą, w losową dziurę, trzeba mieć szczęście, żeby coś złowić.
  • Odpowiedz
Dalej uważam, że wrzucając losowej wielkości hak, z losową przynętą, w losową dziurę, trzeba mieć szczęście, żeby coś złowić.


@ryba_twojej_mieczty: Z tym się zgadzam.

Jednak jest jedno ale.
Szukając nowych łowisk, kończy się to często tym że siedzimy nad wodą i sobie rozmawiamy; co moglibyśmy tu złowić, jak rzucić i gdzie. Kije leżą sobie spokojnie w pokrowcu, a my patrzymy jak sobie ryby żerują.
  • Odpowiedz
@ak_kubel jaki trzask pękających odbytów w komentarzach. Większość wykopów pewnie już #!$%@?ła niedzielny rosół i schaboszczka, z kury i świniaka, które chodowane są tylko po to żeby mogły wylądować na naszych stołach, a tutaj kilka sztuk dziczyzny , na której odstrzał pewnie dostałeś przyzwolenie, sprawia ze w oczach wypoków sam powinieneś stać sie celem. Ja #!$%@?()
  • Odpowiedz
Nie liczy się samo zabicie a cała otoczka która jest na polowaniu( tropienie, spotkanie kolegów, przechytrzenie zwierzyny) dokładnie tak jak na rybach


@Cryptonerd_io:

Czyli jak, przechytrzenie zwierzyny tak jak przechytrzenie ryb. Czy jednak nie?
  • Odpowiedz