Wpis z mikrobloga

Po 3 latach grania na raty skończyłem ostatnią część jaka mi pozostała, soulsy drugie. No nie powiem ostatecznie przyjemna się okazała, choć wkurviająca. Inna sprawa że Ogółnie pod koniec przez przypadek użyłem climaxa na Nashandrze mówiąc pa pa 70000 dusz oraz po jej pokonaniu dowiedziałem się, że do odblokowania drugiego zakończenia potrzeba zabić Vendricka, którego chciałem zostawić sobie na koniec. Ta część trolluje mnie od początku do końca xD

I jeszcze jedno. PvP w tej części wymiata, po backstabach i Giant Dadach w Ds1 i kancerogennym PvP w Ds III (na temat tego jak zły jest tam multiplayer da się pisać książki) tutaj wreszcie da się elegancko powalczyć.


#darksouls #darksouls2 #gry
  • 15
@Miczubezi dajcie mnie już te nowe "Soulsy" (°° ds2 też było ostatnią częścią która skończyłem a zacząłem je jako pierwsze :P ale bardzo miło wspominam, Fume Knight chyba mój ulubiony Boss a blueberry najbardziej znienawidzony
@mariusz-skorp Podczas gry ani razu tarczy nie użyłem, generalnie uważam że lepiej jest rollować i zaoszczędzić miejsce w 2giej ręce na coś bardziej użytecznego. Jakiej brońki używałeś że tak niszczyła?
@elementalista Sam tak samo uważałem z tymi rollami, ale wystarczyło się przyzwyczaić, że jest to gra znacznie wolniejsza od pozostałych z serii oraz nieco inna w budowie i nagle wszystko wychodziło. I jaki jest jedyny słuszny build? Z doświadczenia wiem że hexer i mag niszczą wszystko, ale buildy z rapierem/doublebladem też są strasznie op. A design lokacji... Cóż, racja, najgorsza bolączka dsii to kiepskie lokacje w porównaniu z ds i, iii i
@Polypuz Aj, no tak. Przy niebieskim miałem farta, więc za 2 razem poszedł+h e x y więc easy mode w sumie, ale czerwony do dzisiaj pozostaje w moich koszmarach. Chyba jedyny boss w tej części, do którego oczyściłem drogę, bo podchodziłem do niego z 20 razy.
@Miczubezi: nie pamiętam już która to była tarcza ale pewnie któraś z początkowych tower shield czy coś bo można zgarnąć ją w dwóch kopiach i zrobić dual shield build a tarcze bardzo niszczyły poise z tego co pamiętam
Ogólnie fajnie się grało str żeby utrzymać 2 tarcze, sporo staminy żeby wszystko blokować i poise czy jak to się zwało w ds2
@Kalow
Po pierwsze: Rolling bez końca bo stamina w tej części jest w zasadzie nieskończona na pewnym poziomie, a przewroty zabierają jej tak mało, że w sumie można nimi spamować bez końca.

Po drugie: detekcja kolizji, czy jakoś tak. To, w jaki sposób gra ocenia, czy trafiłeś czy nie prosi się o pomstę do nieba, szczególnie w atakach z powietrza.

Po trzecie: możliwość posiadania 3 fantomów. Rozumiem że ktoś grać nie umie